Reprezentantka PUM w KRASzPiP

29.10.2021 Ogłoszenia

Członkiem 6. kadencji Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkół Pielęgniarek i Położnych została dr n. zdr. Ewa Zamojska-Kościów z Zakładu Pielęgniarstwa Specjalistycznego PUM. 10 października 2021 r. została powołana przez Ministra Zdrowia na kadencję w latach 2021-2025. Gratulujemy!

Dr n. zdr. Ewa Zamojska-Kościów jest ekspertem w dziedzinie jakości kształcenia, osobą zaangażowaną w pracę dydaktyczną i praktyczną ze studentami Wydziału Nauk o Zdrowiu na kierunku Pielęgniarstwo i Położnictwo PUM. Jednocześnie zajmuje stanowisko wiceprezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Instrumentariuszek. Jest także Konsultantem Wojewódzkim dla obszaru województwa zachodniopomorskiego w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego i operacyjnego.

Jako członek KRASzPiP pełni funkcję doradczą dla pielęgniarek i położnych w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego. Sprawuje nadzór nad merytoryczną stroną doskonalenia zawodowego oceniając, czy uczelnie spełniają standardy kształcenia określone w przepisach.

Krajowa Rada Akredytacyjna Szkół Pielęgniarek i Położnych działa przy Ministrze Zdrowia. Uczelnie, które chcą prowadzić studia na kierunku pielęgniarstwo lub położnictwo, muszą uzyskać akredytację Ministra Zdrowia. Decyzja zapada na podstawie rekomendacji KRASzPiP.