Robot da Vinci w szpitalu klinicznym PUM

10.07.2020 Ogłoszenia

Jesteśmy 10. placówką medyczną w Polsce, która będzie wykorzystywać system robotyczny da Vinci. Lekarze PUM zyskują doskonałe narzędzie, które wizualizuje pole operacyjne przy wykorzystaniu techniki 3D i daje możliwość dziesięciokrotnego powiększenia obrazu. Dzięki temu zabiegi zyskają jeszcze większą precyzję i staną się mniej inwazyjne.

W szpitalu klinicznym PUM na Pomorzanach (SPSK2) system da Vinci będzie wykorzystywany do operacji z zakresu chirurgii ogólnej, urologii i ginekologii.

- Cieszymy się, że sprzęt będzie służył ratowaniu zdrowia i życia naszych pacjentów. Po zabiegu będą czuli się bardziej komfortowo, będą również przebywali w szpitalu krócej i szybciej powrócą do normalnego funkcjonowania. - podkreśliła rektor PUM prof. dr hab. n. med. Bogusław Machaliński i dodaje - Istotny będzie także jego wkład w dydaktykę i szkolenie personelu medycznego.

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie uzyskał dotację z Ministerstwa Zdrowia w wysokości 13 mln zł na zakup tego urządzenia. Umowa z jego dostawcą, grupą Synektik, obejmuje również montaż sprzętu, serwis urządzenia i szkolenie pracowników, które rozpoczną się już w maju.

Zdjęcia: Klinika Urologii i Onkologii Urologicznej SPSK Nr 2.