Skończ podologię na uniwersytecie medycznym!

14.07.2023 Ogłoszenia

Zapraszamy absolwentów dowolnego kierunku jednolitych studiów magisterskich lub I i II stopnia, którzy pracują lub planują pracę w sektorze ochrony zdrowia na dwusemestralne studia podyplomowe o kierunku podologia.

Zajęcia poprowadzą dydaktycy Wydziału Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Studenci posiądą wiedzę, umiejętności i kompetencje niezbędne do przeprowadzania specjalistycznych zabiegów kosmetycznych stóp w ścisłej współpracy z interdyscyplinarnym zespołem specjalistów – podiatrą, ortopedą, diabetologiem, dermatologiem, flebologiem, fizjoterapeutą, reumatologiem i immunologiem. Nabyte przez uczestników kompetencje poszerzą możliwości działań o charakterze profilaktyczno-pielęgnacyjnym i wspomagających leczenie. Zwiększą się także możliwości zatrudnienia. Absolwenci będą mogli bowiem znaleźć pracę w salonach odnowy biologicznej, sanatoriach, uzdrowiskach, SPA, salonach kosmetycznych, ośrodkach opieki paliatywnej, oddziałach szpitalnych i domach pomocy społecznej oraz w ośrodkach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (np. interdyscyplinarne poradnie leczenia ran).

Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego podyplomowy kierunek podologia:

Więcej informacji o studiach – znajdą Państwo tutaj.

Podologia jest dziedziną kosmetologii opartą na wiedzy z zakresu dermatologii, ortopedii, chirurgii, fizjoterapii, diabetologii, flebologii, angiologii, miologii i reumatologii, której celem jest utrzymanie prawidłowej funkcji stopy oraz stosowanie zabiegów wspomagających leczenie i usuwanie defektów występujących w obrębie skóry i płytek paznokciowych.