„Sportowa Polska” w PUM-ie

05.10.2021 Ogłoszenia

Doskonała i wyczekiwana inwestycja oraz dobra wiadomość dla studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. W sportowym kompleksie Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PUM, obok nowoczesnej hali powstaną kolejne przestrzenie, w których nasi studenci będą mogli ćwiczyć tężyznę fizyczną.

Zmodernizowane zostaną zewnętrzne części kompleksu sportowego. W miejscu istniejącego trawiastego boiska piłkarskiego powstanie nowe – z trawą syntetyczną, a obok okólna 3-torowa treningowa bieżnia z nawierzchnią syntetyczną poliuretanową. Łączny koszt inwestycji wyniesie ok. 840 tys. zł, z czego 50 proc. dofinansowane będzie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszu Rozwoju Infrastruktury Sportowej w ramach programu „Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej” (edycja 2021).

- Cieszę się, że w tak znaczący sposób poprawimy infrastrukturę sportową na PUM-ie. Dzięki tej modernizacji możliwe będzie bezpieczne korzystanie z boiska i bieżni niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych. – mówi prof. Bogusław Machaliński, rektor PUM – Poza naszą nowoczesną halą sportową, większa zewnętrzna treningowa przestrzeń i dostępność w istotny sposób wpłyną na możliwości uprawiania różnych dyscyplin sportowych, czy po prostu utrzymywania ciała w dobrej kondycji. Liczę, że przełoży się to nie tylko na zdrowie, ale też kolejne sportowe sukcesy naszych studentów.

Inwestycja pt. „Modernizacja infrastruktury sportowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie w zakresie boiska i bieżni z nawierzchni sztucznych” rozpocznie i zakończy się w 2022 roku.


bg

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886