Stanowisko PUM w sprawie konfliktu zbrojnego na Ukrainie

01.03.2022 Ogłoszenia

Społeczność akademicka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie wyraża jednoznaczny sprzeciw wobec wszelkiej agresji zbrojnej, która niesie ze sobą śmierć, utratę zdrowia i zniszczenie mienia niewinnych ofiar. Jesteśmy głęboko poruszeni cierpieniem wszystkich dotkniętych skutkami wojny na Ukrainie, a zwłaszcza dzieci, kobiet, osób starszych, chorych i niepełnosprawnych. Składamy serdeczne wyrazy współczucia tym, którzy utracili bliskich lub z powodu zagrożenia zdrowia i życia musieli opuścić własne domy i ojczyznę.

Zapewniamy o solidarności i deklarujemy realne wsparcie naszym studentom i pracownikom doświadczającym lęku o losy najbliższych i mającym poczucie niepewności jutra.

Jesteśmy przekonani, że w tym bezprecedensowym doświadczeniu niesienie przez każdego z nas możliwej pomocy jest nie tylko potrzebą chwili, ale postawą, która zweryfikuje nasze człowieczeństwo.

prof. Bogusław Machaliński, Rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie
mec. Andrzej Lubiniecki, Przewodniczący Rady Uczelni