Sukces gliwickich ortopedów we współpracy z PUM

19.07.2021 Ogłoszenia

Informujemy o sukcesie ortopedów ze Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach, w którym kluczowy udział miał prof. Daniel Kotrych, kierownik Kliniki Ortopedii Dziecięcej i Onkologii Narządu Ruchu w Centrum Diagnostyki i Leczenia Nowotworów Dziedzicznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Lekarze najpierw usunęli pacjentce ogromnego guza, potem wszczepili implant wydrukowany w 3D. Operacja przebiegła pomyślnie i była wyjątkowa, bo polegała na usunięciu ważącego trzy kilogramy guza, a następnie wszczepieniu implantu, który umożliwi pacjentce normalne funkcjonowanie.

- Marzę, żeby jeszcze zatańczyć z mężem walca. To nasz ulubiony taniec. Przez całe życie byłam aktywna, jeździłam na rowerze, spacerowałam. Choroba to przerwała, ale teraz mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej. – powiedziała pacjentka, pani Sylwia.

- Mieliśmy do czynienia z monstrualnych rozmiarów nowotworem pierwotnym kości miednicy. Operacja była rozległa, niezwykle wymagająca, a ryzyko krwawienia okołooperacyjego ogromne. – podkreślił wspierający gliwickich lekarzy prof. Daniel Kotrych z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

- Dzięki tak zaawansowanym działaniom możemy z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że pacjentka ma szansę na powrót do pełnej sprawności. Udało się uzyskać stabilizację miednicy, a pionizowanie rozpoczniemy już za kilka dni. – mówi dr Andrzej Baryluk, ordynator oddziału ortopedii Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Miejsce zaatakowanych przez nowotwór kości zajął specjalnie zaprojektowany implant wykonany w technologii druku 3D. To już kolejna bardzo skomplikowana operacja z zakresu endoprotezoplastyki onkologicznej w gliwickiej lecznicy. Gratulujemy!bg

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886