Szanse i bariery rozwoju szczecińskich środowisk naukowych

11.01.2022 Ogłoszenia

Zapraszamy na seminarium dla szczecińskich środowisk naukowych, które odbędzie się online 19 stycznia 2022 r. (środa) w godzinach 12:30 - 14:00. Organizuje je na platformie Microsoft Teams Dziekan Wydziału Ekonomicznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Uczestnicy debaty, z perspektywy różnych reprezentowanych przez siebie dyscyplin, spróbują wskazać kluczowe szanse i przykłady pozytywnych przedsięwzięć naukowych w Szczecinie, a także zdefiniować kluczowe występujące bariery.

Organizatorzy spotkania będą szukali odpowiedzi m.in. na takie pytania: Jaką pozycję szczecińska nauka zajmuje na tle nauki krajowej i międzynarodowej? Czy należy ją zmieniać? A jeżeli tak, to w jaki sposób? Jakie kryteria powinien spełniać pracownik naukowy i jakich praktyk powinien unikać? Co pomaga, a co ogranicza działalność naukową? Czy możliwe jest porównanie badań z zakresu różnych dyscyplin?

W panelu dyskusyjnym wezmą udział przedstawiciele Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego - prof. dr hab. Jan Lubiński oraz prof. dr hab. Miłosz Parczewski. Zapraszamy!

ADRES WYDARZENIA - LINK