Testowe dystrybutory wody dla studentów i pracowników PUM

06.08.2021 Ogłoszenia

Uprzejmie informujemy, że Pomorski Uniwersytet Medyczny podejmuje kolejny krok w zakresie związanym z ochroną środowiska. Polega na dostępie do wody pitnej dla studentów i pracowników PUM w sposób m.in. ograniczający użycie opakowań plastikowych.

Od dziś testujemy rozwiązanie, polegające na nieograniczonym dostępie do wody pitnej. Na początek montujemy cztery dystrybutory. Będą podłączone bezpośrednio do sieci wodociągowej, z której dzięki odpowiedni filtrom, pobierana woda jest zdatna do bezpośredniego spożycia.

Dostawcą usługi jest firma Eden Springs Sp. z o.o. Testy potrwają do 27 sierpnia 2021 r. O ile ich ocena będzie pozytywna, to wpłynie to na poszerzenie dostępności dystrybutorów o kolejne lokalizacje w obiektach PUM.

Na początek dystrybutory znajdą się w Rektoracie PUM w pomieszczeniach socjalnych na 1 i 2 piętrze. Uprzejmie prosimy o niezamykanie ich na klucz, by każdy z pracowników Rektoratu i studenci tam przebywający mogli skorzystać z wody. Kolejne dwie sztuki znajdą się w budynku nr 20 na terenie szpitala na Pomorzanach (SPSK-2) w Dziale Administracyjno-Gospodarczym w pokoju administracji oraz w pomieszczeniu Zakładu Genetyki Sądowej.

Aby nabrać wody – należ mieć własne naczynie. Prosimy wody nie używać do gotowania, tylko do bezpośredniego spożycia.

Ciekawi jesteśmy Państwa opinii, dlatego prosimy zgłaszać je do Działu BHP i Ochrony Środowiska, tel. 91 48 00 753 lub 510 675 227, bądź e-mailem: specbhp@pum.edu.pl