Trening czyni mistrza - CSM działa pełną parą

22.05.2020 Ogłoszenia

W Centrum Symulacji Medycznej PUM, odkąd zajęcia ze studentami przybrały formę e-learningową, odbywają się szkolenia dla czynnych zawodowo służb bezpieczeństwa i pracowników systemu ochrony zdrowia. CSM działa więc nadal pełną parą!

Zgodnie z dewizą CSM – TRENING CZYNI MISTRZA – ćwiczenia z bezpiecznego użytkowania środków ochrony indywidualnej (ŚOI) odbył personel ze szpitali klinicznych PUM przy Unii Lubelskiej oraz z Polic.

Ta szkoleniowa jednostka PUM jest także do dyspozycji służb ze Szczecina i regionu. Właśnie trwają, z inicjatywy Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Szczecinie, szkolenia personelu Domów Opieki Społecznej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz Centrum Opieki Nad Dzieckiem. W zajęciach biorą udział opiekunki i opiekunowie medyczni, personel pielęgniarski oraz sprzątający, a także kadra zarządzająca placówek.

Czas pandemii nie zatrzymał a jedynie zmienił aktywność CSM PUM. Pokazał m.in. jak dla zachowania maksymalnego bezpieczeństwa ważne jest właściwe stosowanie ŚOI, szczególnie w warunkach stresujących. Uczestnicy szkoleń mają możliwość przećwiczyć nawyki prawidłowego stosowania środków i polepszyć swoje umiejętności. Dzięki takiemu działaniu wzrasta również świadomość zagrożenia wynikającego z COVID-19 wśród personelu jak i mieszkańców DPS. Zajęcia odbywają się pod nadzorem kierownik CSM dr. n med. Beaty Wudarskiej oraz Leszka Zaborskiego.