Weź udział w konkursie NCBiR

11.07.2023 Ogłoszenia

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłasza konkurs na przygotowanie i realizację projektów, które obejmują realizację kompleksowych działań na kierunkach studiów kształcących na potrzeby gospodarki i rynku pracy, dostosowania oferty podmiotów systemu szkolnictwa wyższego do potrzeb rozwoju gospodarki oraz zielonej i cyfrowej transformacji.

Nasza uczelnia może złożyć tylko jeden projekt, dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych pracowników PUM do zgłaszania pomysłów na realizację zadań. Prosimy o wypełnianie wstępnego formularza zgłoszeniowego. Pomysły będą zbierane do 31 sierpnia 2023 roku. Od września planowane są cykliczne spotkania z zainteresowanymi udziałem w konkursie. Prosimy o śledzenie kolejnych komunikatów w tym temacie.

Szczegółowych informacji udziela Dział Funduszy Zewnętrznych PUM. Pytania prosimy kierować na adres email: fundusze@pum.edu.pl. W przypadku chęci udzielania indywidulanych informacji w dziale, z uwagi na okres urlopowy, uprzejmie prosimy o wcześniejsze umówienie spotkania. Zapraszamy do pokoju 04 na poziomie -1 w Rektoracie PUM przy ul. Rybackiej 1 w Szczecinie.

Zakres tematyczny zadań konkursowych obejmować może m.in. tworzenie nowych lub modyfikację istniejących programów kształcenia we współpracy z pracodawcami, praktykami lub podmiotami funkcjonującymi w otoczeniu społeczno-gospodarczym; realizację dodatkowych elementów kształcenia, w tym elementów praktycznych, podnoszących kompetencje studentów, np. staże, kursy/szkolenia, wizyty studyjne, zajęcia dodatkowe prowadzone przez praktyków; realizację działań zmierzających do ograniczenia zjawiska przedwczesnego kończenia nauki, rozwój kompetencji kadry zaangażowanej w realizację procesu kształcenia. Kwota przeznaczona przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju na konkurs wynosi 500 mln zł. Nabór trwa do 31 października 2023 r.

Wykaz aktualnych konkursów