Weekend pełen sportowych sukcesów studentów PUM

21.04.2023 Ogłoszenia

Gratulujemy serii zwycięstw reprezentantom Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego (KU AZS PUM). Podczas ubiegłego weekendu rywalizowali oni w Akademickich Mistrzostwach Polski (AMP) w pływaniu, Pucharze AZS Osad Wioślarskich oraz Akademickich Mistrzostwach Polski w ergometrze wioślarskim. Z Lublina, w którym rozegrano AMP w pływaniu, studenci PUM przywieźli puchar za 1. miejsce w klasyfikacji drużynowej uczelni medycznych mężczyzn oraz 11 medali w typie uczelni medycznych. Wielkie brawa!

Medalowi wychowankowie trenera Marka Lesiakowskiego to Krzysztof Mikulski (50 m stylem dowolnym - złoty medal i 100 m stylem dowolnym - brązowy medal), Maja Oleszak (50 m stylem klasycznym - srebrny medal i 100 m klasyczny - srebrny medal), Marek Kowalski (50 m dowolny - brązowy medal), Magdalena Marszałek (100 m grzbietowy - brązowy medal), Mikołaj Gorra (200 m dowolny- srebrny medal), Bruno Bronikowski (50 m grzbietowy - brązowy medal), Damian Kamiński (100 m zmienny - srebrny medal), Marek Kowalski, Mikołaj Gorra, Dominik Knichał, Krzysztof Mikulski (4x50m dowolny mężczyzn - srebrny medal) oraz Klara Wieczorkiewicz, Maja Oleszak, Magdalena Marszałek, Anna Dechnik (4x50m zmienny kobiet - srebrny medal).

Natomiast w Warszawie odbyły się dwie imprezy, w których wzięła udział sekcja wioślarska PUM pod opieką trenera Jana Jelca. W sobotę rozegrany został pierwszy w historii Puchar AZS Osad Wioślarskich. Czteroosobowe osady ścigały się na łącznym dystansie 2000 m, każdy z zawodników pokonał średnio 500 m. W rywalizacji osad męskich Osada PUM (Jeremi Żamojcin, Michał Gut, Oliwer Huzarski, Piotr Lisowski) zajęła 1. miejsce, wyprzedzając Uniwersytet Warszawski i Akademię Górniczo Hutniczą z Krakowa. W rywalizacji osad żeńskich Osada PUM (Barbara Ufnalska, Annika Hoem, Gabriela Stępień, Julia Siemińska) zajęła 3. miejsce. Po rywalizacji osad mieszanych (PUM na 6. miejscu) w klasyfikacji drużynowej reprezentacja naszej uczelni zajęła 2. miejsce i zdobyła pierwszy Puchar AZS!  W niedzielę odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim. Studenci z całej Polski ścigali się na dystansie 1000 m. PUM w klasyfikacji kobiet i mężczyzn zajął bardzo wysokie 8. miejsce na 40 startujących uczelni. Najlepiej sklasyfikowani wioślarze z PUM-u to Filip Bałazy (7. miejsce w wadze lekkiej mężczyzn), Maria Sachaj - Żamojcin (17. miejsce w wadze lekkiej kobiet) oraz Barbara Ufnalska (17. miejsce w wadze open kobiet).

Weekend zaowocował zdobyciem przez PUM 215 pkt. w klasyfikacji generalnej AMP. Dzięki temu reprezentacja PUM, na 110 uczelni, klasyfikuje się na 44. miejscu i jest najwyżej sklasyfikowaną uczelnią w województwie Zachodniopomorskim. Gratulujemy trenerom i studentom-sportowcom oraz życzymy dalszych sukcesów w nadchodzących zawodach!