Wsparcie dla samorządu studenckiego PUM

18.03.2021 Ogłoszenia

11 tys. maseczek ochronnych dla studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie dziś przekazało Towarzystwo Ubezpieczeń INTER Polska S.A. i Towarzystwo Ubezpieczeń INTER-ŻYCIE Polska S.A.

 

Ten dar, w imieniu samorządu studenckiego, przyjął przewodniczący Parlamentu Studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego pan Damian Durys w obecności dr hab. Anety Cymbaluk-Płoski, prorektor ds. dydaktyki PUM i prof. Dariusza Chlubka, prorektora ds. promocji i współpracy regionalnej.

- Inicjatywa Towarzystw Ubezpieczeniowych jest wymierną pomocą dla uczącej się w PUM-ie młodzieży. Nasi studenci aktywnie uczestniczą w praktycznych zajęciach klinicznych i wspierają personel medyczny w walce z pandemią. – podkreśliła prorektor Aneta Cymbaluk-Płoska.

- Od lat jesteśmy partnerem Medyków, dbamy o Państwa bezpieczeństwo w życiu zawodowym i prywatnym. – podkreślił Dariusz Kondas, dyrektor Biura Sprzedaży i Szkoleń INTER Polska i dodał  – Z niepokojem obserwujemy wzrost zakażeń SARS- COV-2 w naszym kraju. Mamy świadomość, jak trudnym wyzwaniem dla władz uczelni i studentów staje się prowadzenie praktycznych zajęć klinicznych w warunkach narastającej epidemii. Cieszymy się, że w ten sposób możemy pomóc.

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, jako jedna z nielicznych uczelni, prowadzi zajęcia praktyczne stacjonarnie, również w swoich szpitalach klinicznych SPSK-1 i SPSK-2, gdzie nieprzerwanie leczeni są pacjenci. Wymaga tego specyfika i sztuka nauczania medycyny. Od studentów i lekarzy oczekiwane są obecnie nie tylko zaangażowanie w naukę i niesienie pomocy, ale przede wszystkim bezpośredni i bliski kontakt z chorymi.footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886