Wysokie standardy - również w kwaterowaniu studentów

25.07.2020 Ogłoszenia

List intencyjny podpisany pomiędzy Rektorem PUM prof. Bogusławem Machalińskim oraz Prezesem Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego Gheorghe Marianem Cristescu inauguruje budowę nowoczesnego akademika o podwyższonym standardzie.

PUM planuje najpóźniej za trzy lata oddać go do użytkowania. Usytuowany  będzie na dwóch działkach położonych przy Alei Piastów 28-29 w Szczecinie, przekazanych w czerwcu br. PUM-owi od Skarbu Państwa przez Prezydenta Szczecina Piotra Krzystka.

Już dawno myśleliśmy o takiej inwestycji. Bowiem blisko 80% naszych studentów jest przyjezdnych. Każdy z nich poszukuje miejsca zamieszkania na czas studiów. I jest to zapotrzebowanie rosnące. Rosnące są również wymagania względem oferowanych standardów – mówi prof. Bogusław Machaliński, rektor PUM – Nasza uczelnia w obszarze medycznym, dydaktycznym, naukowym, a teraz i socjalnym dąży do osiągania najwyższego poziomu europejskiego. Chcemy go oferować zarówno naszym pacjentom podczas leczenia, ale również naszym studentom podczas nauki – podkreśla prof. Machaliński i dodaje – Przewidujemy kwaterowanie studentów ze wszystkich szczecińskich uczelni, oczywiście pierwszeństwo będą mieli studenci PUM-u.

Powierzchnia nieruchomości, na której akademik bądź kompleks akademików powstanie, wynosi ponad 4,6 tys. m². Obiekty spełniać będą standardy równe wymaganiom 3-4 gwiazdkowych hoteli. Akademik będzie posiadał również liczne udogodnienia oczekiwane przez młodzież uczącą się – strefy ciszy, wi-fi, gastronomia, pralnia, strefa zieleni, siłownia i inne.

– Dla nas jest to kolejny ważny krok w rozwoju Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego. Wchodzimy w segment, na który uważam, że będzie coraz większe zapotrzebowanie i w związku z tym planujemy jego dalszy rozwój.  Bardzo się cieszę, że zaczynamy od Szczecina i współpracujemy z prestiżowym Pomorskim Uniwersytetem Medycznym. Jestem przekonany, że powstanie tego nowoczesnego obiektu pozytywnie wpłynie nie tylko na atrakcyjność szczecińskich uczelni, ale również samego miasta. Mam wielką nadzieję, że dzięki temu  w przyszłości zarówno Szczecin, jak i społeczność  studencka będzie rozkwitać  podkreślaGheorghe Marian Cristescu, prezes Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego i dodaje – To nie jest nasz ostatni projekt w Szczecinie. Intensywnie pracujemy nad tym, aby móc w niedalekiej przyszłości zakomunikować nasze kolejne wspólne inwestycje związane z hotelami i akademikami.bg

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886