Zachodniopomorski Festiwal Nauki w PUM

20.09.2021 Ogłoszenia

Zaczął się Zachodniopomorski Festiwal Nauki, organizowany przez Szczecińskie Towarzystwo Naukowe. Jego celem jest pobudzenie zainteresowań społeczeństwa różnymi dziedzinami wiedzy oraz zaprezentowanie osiągnięć naukowców naszego regionu.

Wspólnie z zaprzyjaźnionymi uczelniami Pomorza Zachodniego oraz placówkami naukowymi Szczecina i Koszalina – zaprosiliśmy młodzież szkolną i akademicką oraz dorosłych mieszkańców do skorzystania z naszej oferty promocyjnej, ale też i edukacyjnej.

W PUM-ie od dziś do piątku gościć będziemy dziesięć kilkunastoosobowych grup – od uczniów szkół podstawowych, średnich, po Seniorów. Łącznie odwiedzi nas blisko 200 osób. Pokażemy im nasze Centrum Symulacji Medycznej, a w nim symulowaną przez studentów pracę w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, na Bloku Operacyjnym, w Sali porodowej, Sali pielęgniarskiej, a także w karetce ratunkowej.

Mamy nadzieję, że wizyta w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie pozostanie w pamięci młodzieży, która planując swoją przyszłość zechce wziąć pod uwagę studia na kierunkach lekarskim i nauk o zdrowiu w PUM-ie. Serdecznie zapraszamy!