Zostań ratownikiem medycznym z unikatowymi kompetencjami!

26.07.2023 Ogłoszenia

Wciąż trwa rekrutacja na nowy kierunek w PUM – ratownictwo medyczne z bezpieczeństwem morskim i sektora offshore. W ciągu trzech lat stacjonarnych studiów 1. Stopnia studenci przyswoją sobie standardowy program w zakresie ratownictwa medycznego, ale nabędą także dodatkowych, unikatowych umiejętności.

Absolwenci kierunku przygotowani będą do pracy w Pogotowiu Ratunkowym, Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych (SOR) i jako instruktorzy pierwszej pomocy. Będą także gotowi do pracy poza jednostkami ochrony zdrowia np. na statkach, platformach wiertniczych lub morskich i lądowych farmach wiatrowych.

Rejestracja elektroniczna na niniejszy kierunek trwa do 8 sierpnia br. Zapraszamy! Do tego czasu prosimy o uiszczenie opłaty rekrutacyjnej i złożenie kompletu dokumentów. Prosimy o stawienie się w dniu 10 sierpnia br. na trzyetapowym egzaminie sprawnościowym, który przeprowadzony będzie:

1. w godz. 8.00 do 9.00 na basenie sportowym Arkonka, ul. Arkońska 30a,
  2. w godz. 10.30 do 11.30 w hali sportowej Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PUM, ul. Dunikowskiego 6a,
  3. w godz. 12.00 do 13.00 na bieżni lekkoatletycznej w Szkole Podstawowej nr 55, ul. Orawska 1.

Prosimy o przybycie co najmniej 10 minut przed wyznaczonym terminem i zabranie stosownego stroju sportowego. Przed egzaminem należy okazać dowód osobisty.

Komplet informacji i wykaz wymaganych dokumentów znajdą Państwo w:

• OGŁOSZENIU Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej Wydziału Nauk o Zdrowiu PUM,
  • ZASADACH REKRUTACJI na kierunek ratownictwo medyczne z bezpieczeństwem morskim i sektora offshore.

Zachęcamy do obejrzenia filmów promocyjnych, opowiadających o kierunku: