Zwróć uwagę na cyberbezpieczeństwo

08.04.2021 Ogłoszenia

Od ponad roku żyjemy w dużej mierze w wirtualnym świecie. Korzystamy z dóbr techniki, komunikujemy się i posiłkujemy serwisami internetowymi w wielu dziedzinach życia. To duża wygoda, ale też duże niebezpieczeństwo dla nieuświadomionych zagrożeń osób.

Dlatego warto pamiętać, by posługiwać się tylko sprawdzonymi serwisami, każdorazowo weryfikując prawidłowość ich adresów. Bądźmy czujni i uważni. Przypominamy, adres strony internetowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie brzmi: www.pum.edu.pl, a adresy e-mail pracowników PUM mają domenę: @pum.edu.pl

Zasada czystego biurka, bezpieczne przechowywanie lub niszczenie dokumentów z danymi, hasła w komputerze i piny w telefonie, czy niereagowanie na podejrzane maile – to tylko niektóre obowiązki pracowników Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie w związku z zachowaniem ochrony danych osobowych. Jednak zasady te przydają się również w życiu prywatnym!

Na przykład, gdy otwieramy strony internetowe, a szczególnie te, na których zamierzamy dokonać jakichś opłat czy zakupów – sprawdzajmy w pasku wyboru dokładny adres oferenta (banku, sklepu, czy nawet uczelni – przy zbliżających się opłatach rekrutacyjnych).

Przestępczość istnieje również w cyberprzestrzeni. Zadbajmy nie tylko o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, zadbajmy też o swoje zasoby materialne.

 


footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886