Poszukujemy konsorcjanta

08.10.2021 Praca

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie (LIDER) poszukuje partnera do projektu pt.: Redukcja ryzyka raków  u kobiet za pomocą diety wspartej suplementami i lekami na podstawie oceny stężeń arsenu we krwi i genotypów, finansowanego ze środków Agencji Badań Medycznych (w ramach konkursu: Konkurs na niekomercyjne badania kliniczne w obszarze chorób cywilizacyjnych - ABM/2021/3).

Zadania Partnera:

  1. udział w tworzeniu założeń projektu,
  2. rekrutacja pacjentów do badania wraz z pobieraniem krwi,
  3. gromadzenie materiału badawczego,
  4. oznaczanie stężeń pierwiastków (Cu, As i Se) we krwi,
  5. udział w prowadzeniu kohorty,
  6. udział w tworzeniu protokołu badania klinicznego
  7. udział w analizowaniu danych/ wyników uzyskanych w trakcie badania.

Partner musi spełniać warunki określone w konkursie Konkurs na niekomercyjne badania kliniczne w obszarze chorób cywilizacyjnych - ABM/2021/3 w zakresie podmiotowej dopuszczalności (w tym wszystkie warunki formalne) Partnera. Partnera musi cechować doświadczenie minimum 5 letnie w obszarze badań nad chorobami cywilizacyjnymi w zakresie chemoprewencji raków, doświadczenie w prowadzeniu minimum 1 projektu badawczego na dużych kohortach pacjentów realizowanego w zakresie chemoprewencji raków, posiadanie kadry badawczej, infrastruktury oraz warunków dla wykonywania pomiarów stężeń pierwiastków w materiale biologicznym. Partner powinien zaproponować wkład (infrastrukturę, kadrę, zakres badań klinicznych) który może zaangażować na potrzeby projektu oraz udzielić informacji o działalności (w tym przedłożyć wymagane załączniki / podpisać umowę w terminie określonym w ogłoszeniu), które umożliwią złożenie wniosku.

Zgłoszenia należy składać osobiście, pocztą lub drogą elektroniczną do 19 października br. na adres: kierownik Działu Nauki i Współpracy z Zagranicą, Izabela Kuczyńska – izabela.kuczynska@pum.edu.pl

Zgłoszenie zawierać powinno:

  • informacje (nazwa, NIP, REGON) wraz z deklaracją uczestnictwa (podpisane przez osobę pełnomocną uprawnioną do reprezentacji);
  • informacje o zrealizowanych projektach i/lub badaniach klinicznych w obszarze chemoprewencji raków w ostatnich 5 latach;
  • informacje o potencjale osobowym, infrastrukturalnym, który Partner jest w stanie zaangażować na potrzeby projektu;
  • informacje potwierdzające spełnienie warunków stawianych konsorcjantom w projekcie (w szczególności określonych w pkt 2.5 Regulaminu.

footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886