Pierwsze zadanie programu wieloletniego PUM zakończone

20.10.2021 Program wieloletni

Za nami uroczyste otwarcie Centralnej Sterylizatorni w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, pierwszej ukończonej inwestycji w ramach Programu Wieloletniego 2019-2025 pn. „Rozbudowa PUM w Szczecinie i podległych jednostek w zakresie kliniczno-dydaktycznym i medycznych badań innowacyjnych”.

Zadanie zaplanowano z uwagi na dynamiczny rozwój oddziałów urazowych szpitala klinicznego PUM, który powodował, że dotychczasowe pomieszczenia stawały się zbyt ciasne i mało wydajne. A sterylizatornia jest niezbędnym i wręcz kluczowym elementem organizmu jakim jest szpital.

- Szpital SPSK nr 1 PUM to placówka o charakterze zabiegowym. Nie byłaby w tym miejscu gdzie jest i nie mogłaby się dalej rozwijać, gdyby nie dostała nowego serca. I to jest to nowe serce, z którego jesteśmy bardzo dumni. - mówi Konrad Jarosz, dyrektor SPSK 1 PUM i dodaje - Dzięki tej inwestycji możemy śmiało patrzeć w przyszłość. Możemy mówić o tym, że szpital może się rozwijać, zwiększyć swój potencjał, ale przede wszystkim, może to robić w sposób bezpieczny i odpowiedzialny.

Nowo powstały obiekt, wart ponad 12 mln złotych, jest obecnie największym na Pomorzu Zachodnim. Jego bogate i często unikatowe wyposażenie technologiczne, automatyzacja czynności, wydajność wyposażenia, integralność i kompleksowość rozwiązań, przestronność i funkcjonalność wnętrz decydują również o tym, że jest to obiekt należący do krajowej czołówki. Wart podkreślenia jest również fakt, że inwestycja została wykonana w ciągu jednego roku.

Gospodarzami uroczystości byli prorektorzy PUM prof. Jerzy Samochowiec i prof. Jarosław Peregud-Pogorzelski oraz dyrektor szpitala dr Konrad Jarosz. Wstęgę symbolizującą uruchomienie pracy steryzlizatorni przecięła z prorektorem Samochowcem i dyrektorem Jaroszem przewodnicząca Sejmiku Zachodniopomorskiego pani Maria Ilnicka-Mądry, jeden z honorowych gości biorących udział w uroczystości.footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886