Arteterapia – leczenie przez sztukę

18.10.2022 Szkolenia

Drodzy studenci studiów stacjonarnych PUM – mamy dla Państwa uzupełniającą ofertę dydaktyczną, przedmiot „Arteterapia – leczenie przez sztukę". Wiemy, że oczekujecie przedmiotów, które w interdyscyplinarnym zakresie będą kształtowały Wasze umiejętności terapeutyczne, oraz które wzbogacą kompetencje kształtowania poprawnych zachowań zdrowotnych.

Dlatego zachęcamy do zapisania się i udziału w zajęciach. Wprowadzimy Was do teorii arteterapii, przedstawimy wybrane metody i techniki arteterapeutyczne oraz ich zastosowanie w zdrowiu i chorobie. W toku nauki odbędziecie Państwo warsztaty z wybranych obszarów choreoterapii, ekspresji ruchu, emisji głosu, czy teatroterapii.

Formularz Zgłoszeniowy  

Niech zachętą będzie opinia Brytyjskiego Stowarzyszenia Arteterapeutów (The British Association of Art Therapists (BAAT)), która mówi, że arteterapia jest formą psychoterapii traktującej media artystyczne jako podstawowy sposób komunikacji. Dzięki niej pacjent może lepiej zrozumieć siebie oraz naturę swoich problemów. To z kolei prowadzi do pozytywnej i trwałej zmiany w aktualnych relacjach oraz ogólnie rozumianej jakości życia. Natomiast Amerykańskie Stowarzyszenie Arteterapii (The American Art Therapy Association) podkreśla, że arteterapia wykorzystuje proces tworzenia do podniesienia kondycji fizycznej, umysłowej i emocjonalnej osób w każdym wieku. Arteterapia opiera się na założeniu, że proces twórczy służący autoekspresji, pomaga ludziom rozwiązywać problemy i konflikty, umiejętności interpersonalne, redukować stres, podnosić samoocenę i samoświadomość.

Włączenie wiedzy, umiejętności oraz kompetencji z zakresu arteterapii umożliwi studentom różnych kierunków studiów w PUM ukształtować metody terapeutyczne dostosowane do potrzeb pacjentów o zróżnicowanych potrzebach zdrowotnych.

Warsztaty finansowane są w ramach projektu pt. „Integration - Zintegrowany rozwój Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie”, umowa nr: POWR.03.05.00-00-Z047/18


bg

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886