1. miejsce na sesji w Antwerpii

26.09.2021 Wydarzenia

Studenci kierunku lekarskiego, Kajetan Kiełbowski i Estera Bakinowska, wzięli udział w konferencji AMSC 2021 w Antwerpii, na której zajęli 1. miejsce w sesji plakatowej. Gratulujemy ambicji i pierwszych sukcesów!

Studenci prezentowali pracę pt. „Complications associated with bridging to lung transplantation - systematic review and meta-analysis” oraz pracę pt. “Surgical management of lung cancer invading chest wall”. Wykonane zostały w Studenckim Kole Naukowym Chirurgii Klatki Piersiowej i Transplantacji pod opieką prof. Bartosza Kubisy.

- Działalność naukowa jest dla nas bardzo satysfakcjonującym doświadczeniem. Nasza przygoda rozpoczęła się na wczesnych latach studiów od ciekawości i chęci zrobienia „czegoś więcej”. – mówi Kajetan Kiełbowski – Spotkaliśmy na swojej drodze świetnych dydaktyków, których wsparcie pozwoliło nam rozwijać swoje zainteresowania, takie jak transplantologia.

- Każde wystąpienie konferencyjne jest poprzedzone godzinami przygotowań, dyskusji i stresu, ale zawsze na koniec zdobywa się cenne doświadczenie i zwiększa pewność siebie. – dodaje Estera Bakinowska – Udział w konferencji w Antwerpii pozwolił nam poznać nowych ludzi, wymienić się pomysłami i poszerzyć horyzonty.

Prezentujemy osiągnięcia naszych studentów, ponieważ jesteśmy dumni z ich determinacji i chęci rozwoju naukowego już na etapie studiów. Temu właśnie służy uczestnictwo w studenckich kołach naukowych, działających w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. A takie wyróżnienia  motywują i stymulują naszych studentów do aktywnego działania.