2. konferencja CLEPIC w Szczecinie

03.04.2023 Wydarzenia

Serdecznie zapraszamy lekarzy, naukowców i studentów kierunków medycznych i biologicznych na International Clinical Epigenetics Conference 2023, która odbędzie się w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie w dniach 24-26 maja br.

Epigenetyka to dziedzina nauki zajmująca się badaniem dziedzicznych zmian ekspresji genów, które nie są zapisane w materiale genetycznym i tym jak czynniki środowiskowe zaburzając epigenetyczne mechanizmy kontroli ekspresji genów  indukują choroby. Badanie epigenetyczne przeżywają obecnie ogromny rozwój nie tylko w dziedzinie chorób takich jak nowotwory, ale także w kontekście wpływu środowiska na procesy starzenia czy stylu życia na ryzyko chorób.  Konferencja „Clinical Epigenetics International Conference” jest największy konferencją w 2023, na której będą dyskutowane najnowsze osiągnięcia badań epigenetycznych. Jest organizowana we współpracy z redakcją najwyżej punktowanego periodyku w dziedzinie epigenetyki klinicznej – Clinical Epigenetics Journal (link do czasopisma) i Międzynarodowym Towarzystwem Epigenetyki Molekularnej i Klinicznej (isMOCLEP, www.ismoclep.org).

Celem organizatorów konferencji jest nie tylko prezentacja i dyskusja najnowszych osiągnięć w dziedzinie, ale też stworzenie młodym naukowcom miejsca do networkingu i szukania inspiracji do badań pośród międzynarodowych liderów badań epigenetycznych. 

Pierwsza konferencja epigenetyki klinicznej, która odbyła się w czerwcu ubiegłego roku również w PUM, została bardzo wysoko oceniona przez międzynarodowe środowisko naukowe, tak pod względem merytorycznym, jak i organizacyjnym.  W tym roku organizatorzy mają nadzieję na jeszcze większy sukces konferencji.

Wydarzenie zostało objęte patronatem JM Rektora PUM prof. Bogusława Machalińskiego, który serdecznie zachęca do udziału w wydarzeniu: - Po sukcesie zeszłorocznej konferencji jestem przekonany, że w tym roku będzie on jeszcze większy. Niech propagowanie wybitnych badań epigenetycznych będzie kontynuowane na naszej uczelni i niech towarzyszą w tym Państwu owocne dyskusje oraz miły czas spędzony w pięknym Szczecinie. 

Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji znajdą Państwo na STRONIE


footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886