Absolwenci kierunku lekarsko-dentystycznego - pnijcie się po szczeblach kariery!

11.07.2022 Wydarzenia

W dniu 30 czerwca odbyła się uroczystość udzielenia absolutorium absolwentom kierunku lekarsko-dentystycznego 2022. Spotkanie miało miejsce w pięknej Auli Rektoratu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Gospodarzem uroczystości był Prodziekan Wydziału Medycyny i Stomatologii prof. dr hab. Mariusz Lipski, który powitał zebranych gości. W absolutorium uczestniczyli m.in. dr hab. Aneta Cymbaluk-Płoska - Prorektor ds. dydaktyki, prof. dr hab. Dariusz Chlubek - Prorektor ds. promocji i współpracy regionalnej oraz dr hab. Edyta Paczkowska - Dziekan Wydziału Medycyny i Stomatologii. W imieniu JM Rektora PUM prof. dr hab. Bogusława Machalińskiego głos zabrała dr hab. Aneta Cymbaluk-Płoska. Gratulując absolwentom i życząc im powodzenia w pracy zawodowej, podkreśliła ważność ustawicznej edukacji i zachęcała świeżo upieczonych lekarzy dentystów do dalszej współpracy z Alma Mater.

W dalszej części uroczystości absolwenci złożyli przyrzeczenie lekarskie, a następnie z rąk Dziekana Wydziału Medycyny i Stomatologii dr hab. Edyty Paczkowskiej odebrali karty absolutoryjne. Niektórym absolwentom wręczone zostały nagrody za najlepsze wyniki w nauce i osiągnięcia organizacyjne. Gratulacje składali również przedstawiciele Parlamentu Studentów, Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie, Studium Wychowania Fizycznego i Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii Oddział w Szczecinie. W przemówieniach nie zabrakło ważnych i wzruszających akcentów. W imieniu absolwentów przemawiała Agata Ellmann, natomiast w imieniu rodziców głos zabrał dr Anas Haj Obeid. Na twarzach wszystkich uczestników uroczystości naprzemiennie gościły uśmiech, podziw i łzy. Dumni rodzice i nauczyciele nagradzali absolwentów gromkimi owacjami.

Uroczystość uświetnił występ chóru PUM pod dyrekcją prof. Ryszarda Handke, który na zakończenie wykonał pieśń „Gaudeamus”. Na hasło prof. Mariusza Lipskiego „Czapki w górę!” ponad setka biretów pofrunęła pod sufit i tak kolejny rocznik utalentowanych lekarzy dentystów ruszył w świat. Jak powiedział profesor Mariusz Lipski – Drodzy Absolwenci! Pnijcie się po szczeblach kariery, zdobywajcie nową wiedzę i nowe doświadczenia. Lata spędzone w naszej uczelni pokazały, że zdobywanie szczytów wiąże się z ciężką pracą, ale pamiętajcie, że im wyżej, tym piękniejsze są widoki!

Niesamowita atmosfera, wyśmienita oprawa artystyczna i liczny udział przybyłych gości zapewniły wszystkim niezapomniane wrażenia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886