Ambasador Zdrowia - Wielka Szczecińska Majówka

09.05.2023 Wydarzenia

Zapraszamy mieszkańców Szczecina i regionu na festyn poświęcony promocji zdrowia, organizowany przez Wydział Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Spotkajmy się w sobotę 20 maja w godz. 13.00-18.00 na placu Św. Ottona przy kościele na os. Zawadzkiego.

Współorganizatorami wydarzenia są Szczecińskie Centrum Zdrowia SP ZOZ, Pałac Młodzieży-Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie, Fundacja Auxilium, Parafia św. Ottona, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie, Miejska Komenda Policji w Szczecinie oraz Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego.

W programie odbędą się występy m.in. Orkiestry Wojskowej w Szczecinie, Zespołu Pieśni i Tańca Pomorza Zachodniego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Zespołu „Młody Krąg” z Pałacu Młodzieży. Zaplanowano także koncert ks. Maciej Czaczyk laureata “Must Be the Music”,  a także “Schola Leśnego”.

Uczestnicy spotkania skorzystają z porad zdrowotno-profilaktycznych i edukacyjnych oraz udzielania pierwszej pomocy. Policja udzieli porad z bezpieczeństwa, a Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i Ośrodek Terapii Uzależnień będą służyć poradami profilaktycznymi i pomocowymi. Dzieci i młodzież obejrzą wóz strażacki i ambulans. Czekać będą na nich również inne atrakcje, m.in. zamek dmuchany, konkursy i animacje przygotowane przez harcerzy, Sanepid i studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu PUM. Będą też kiełbaski z grilla i coś słodkiego. Zapewniamy, że będzie to miło i pożytecznie spędzony czas. Zapraszamy!

Patronat honorowy i merytoryczny wydarzenia objęła prof. dr hab. Beata Karakiewicz dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu PUM. Partnerami wydarzenia są Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Burmistrz Międzyzdrojów, Totolotek, Rada Osiedla Zawadzkiego-Klonowica i PKS Szczecin.


footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886