By spełniać najwyższe standardy

11.10.2022 Wydarzenia

„ORGANIZACJA BADAŃ KLINICZNYCH - szanse, wyzwania i korzyści”, pod takim tytułem odbyło się w Międzywydziałowym Centrum Dydaktyki nr 3 PUM w ostatnim tygodniu września szkolenie dla zespołów badawczych i lekarzy, planujących udział w badaniach klinicznych. Zaszczytne grono eksperckie poprowadziło spotkanie poświęcone znaczeniu badań klinicznych, stanowiących fundament medycyny. Miło nam było gościć – dyrektor Centrum Rozwoju Badań Klinicznych ABM p. Agnieszkę Ryniec, manager ds. innowacji i etyki biznesu INFARMA p. Annę Kacprzyk, prezes zarządu POLCRO p. Agnieszkę Skoczylas oraz członka zarządu GCPpl p. Beatę Maciejewską.

Badania kliniczne stały się obecnie warunkiem dostępu pacjentów do nowoczesnych terapii, a jednocześnie w istotny sposób wpływają na poszerzanie zawodowej wiedzy lekarzy. Ważna jest więc potrzeba stałego zgłębiania wiedzy na temat tych badań. Ich organizacja nie jest możliwa bez wszechstronnego przygotowania i przeszkolenia osób biorących w nich udział. Wszystko po to, by spełniać najwyższe standardy ich prowadzenia, by mieć dostęp do najnowszych technologii medycznych oraz osiągnięć w dziedzinie zarządzania i procedur badawczych.

Podczas tego szkolenia przedstawiono spektrum możliwości uzupełnienia ogólnie dostępnego procesu diagnostyczno-leczniczego poprzez wprowadzanie przełomowych terapii, omówiono zagadnienia, które istotnie wpływają na skuteczne planowanie, a następnie przeprowadzenie badania klinicznego. Zagadnienia obejmowały omówienie wagi metodologii, zasad i skali prowadzonej diagnostyki, sposobu rekrutacji pacjentów, metod weryfikacji i nadzorowania przebiegu badania klinicznego.

Dziękujemy wykładowcom i słuchaczom za udział w spotkaniu. Zapraszamy do zastosowania zdobytej wiedzy, dzielenia się z nami doświadczeniem i do udziału w kolejnych szkoleniach CWBK PUM.

Kontakt z nami.footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886