Czapki w górę! – absolwenci kierunku lekarskiego

29.06.2023 Wydarzenia

Uroczyste absolutorium absolwentów kierunku lekarskiego Wydziału Medycyny i Stomatologii odbyło się 23 czerwca 2023 r. w Auli Rektoratu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Funkcję mistrza ceremonii pełniła dziekan Wydziału Medycyny i Stomatologii PUM dr hab. Edyta Paczkowska, która przywitała gospodarzy, przybyłych gości, absolwentów i ich bliskich oraz kadrę dydaktyczną PUM. Magnificencję Rektora Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Bogusława Machalińskiego reprezentowała prof. Aneta Cymbaluk-Płoska, prorektor ds. dydaktyki. 

Podczas uroczystości przybyli wysłuchali nagrane dla Nich osobiste przesłanie Rektora PUM. Dziekan Paczkowska wręczyła dwustu trzem absolwentom karty absolutoryjne, a dwudziestu jeden najlepszych z nich odebrało nagrody za wysoką średnią z ocen - od 4,60 do 4,79 za cały okres studiów. Nagrody naukowe z ramienia Studenckiego Towarzystwa Naukowego przekazał prorektor ds. nauki prof. Jerzy Samochowiec. Pamiątkowe statuetki za osiągnięcia sportowe ofiarował kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu mgr Jan Jelec. Natomiast nagrody organizacyjne wyróżnieni absolwenci odebrali z rąk przedstawiciela dziekanatu WMiS i stowarzyszeń studenckich.

W tym wyjątkowym dniu do absolwentów i ich rodzin wzruszające słowa skierowali przedstawiciel absolwentów - Maciej Arciszewski, przedstawicielka Parlamentu Studentów - Gabriela Furtak i sekretarz Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie lek. Aleksander Matysiak. Prof. Tomasz Huzarski zabrał głos w imieniu rodziców. Prorektor ds. promocji prof. Dariusz Chlubek skierował do absolwentów serdeczne zaproszenie do Alumni Club, który właśnie powstał w uniwersytecie. Na zakończenie wybrzmiały ważne słowa do tegorocznych absolwentów skierowane przez prof. Anetę Cymbaluk-Płoskę. 

W przemówieniach nie zabrakło ciepłych i wzruszających akcentów. Całą uroczystość uświetnił występ Chóru Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886