Czapki z głów absolwentów kierunku lekarsko-dentystycznego

16.07.2021 Wydarzenia

Uroczyste absolutorium tego kierunku na Wydziale Medycyny i Stomatologii PUM odbyło się 9 lipca br. w auli Rektoratu. Pożegnaliśmy 69 absolwentów, którym na nowej drodze życia życzymy wspaniałych sukcesów zawodowych i miłych wspomnień ze studiów.

Ceremonię zakończenia studiów zaszczyciła obecnością prorektor ds. dydaktyki dr hab. Aneta Cymbaluk-Płoska, natomiast wydarzenie poprowadził prodziekan Wydziału prof. Mariusz Lipski. Wzruszające chwile towarzyszyły uczestnikom szczególnie podczas składania uroczystego przyrzeczenia lekarskiego w asyście dr hab. Agnieszki Droździk oraz podczas odbierania kart absolutoryjnych, które wręczał prof. Leszek Domański, dziekan Wydziału Medycyny i Stomatologii.

Podczas ceremonii odczytany był list gratulacyjny od prof. Bogusława Machalińskiego, rektora PUM. Były również przemówienia przedstawicieli społeczności akademickiej - p. Daniela Durysa, przewodniczącego Parlamentu Studentów, p. Firasa Haj Obeida, przedstawiciela PTSS, dr n med. Łukasza Tyszlera, wiceprezesa Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie i w końcu przedstawiciela absolwentów – p. Adriana Jelińskiego, starosty roku.

Doniosłej oprawy uroczystości nadało uczestnictwo pocztu sztandarowego i pedli PUM, a także wystąpienia Chóru PUM, wykonującego pieśni „Gaude Mate” i „Gaudeamus".