Czapki z głów - kierunek LEKARSKI

21.06.2021 Wydarzenia

Uroczyste absolutorium absolwentów kierunku lekarskiego Wydziału Medycyny i Stomatologii odbyło się 19 czerwca 2021 r. w innych niż dotychczas warunkach, nie w Auli Rektoratu, a w plenerze przy Centrum Symulacji Medycznej PUM. Mimo to wydarzenie miało charakter uroczysty i doniosły.

Mistrz ceremonii prof. dr hab. Leszek Domański, dziekan WMiS PUM przywitał znamienitych gospodarzy na czele z JM Rektorem prof. Bogusławem Machalińskim oraz prorektorami PUM – prof. Dariuszem Chlubkiem i dr hab. Anetą Cymbaluk-Płoską, a także kadrą dydaktyczną kończących edukację w PUM lekarzy.

Wydarzenie uświetniły ważne i wzruszające słowa przemawiających – JM Rektora prof. Bogusława Machalińskiego, p. Anny Bukiel – starościny roku, przedstawicielki rodziców – dr hab. Iwony Gorący, dr Magdy Wiśniewskiej – prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie, a także wystąpienia Chóru PUM.

Podczas uroczystości absolwenci odebrali Karty Absolutoryjne i liczne wyróżnienia za odciągnięcia naukowe i nie tylko. Dziekan prof. Domański wręczył nagrody najlepszym studentom, którzy uzyskali średnią powyżej 4,5 pkt., prof. Jerzy Sieńko uhonorował aktywnych członków Studenckiego Towarzystwa Naukowego, mgr Jan Jelec ze Studium WFiS wręczył pamiątki za osiągnięcia sportowe.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.