CZTERECH PROFESORÓW PUM NA LIŚCIE 100 PULSU MEDYCYNY

10.03.2021 Wydarzenia

Wśród najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie znalazło się czterech profesorów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Wyniki LISTY STU ogłoszono 9 marca 2021 r., podczas wirtualnej gali.

LISTA STU to organizowany od 19 lat przez „Puls Medycyny” plebiscyt, w którym wyróżniane są osoby mające szczególny wpływ na rozwój polskiej medycyny, a od 6 lat także te, które przyczyniają się do poprawy systemu ochrony zdrowia w Polsce.

O pozycji w rankingu decyduje kapituła konkursu, składająca się z wybitnych ekspertów. W dwóch kategoriach: Medycyna i System Ochrony Zdrowia jurorzy brali pod uwagę osiągnięcia i dokonania kandydatów w 2020 roku, reputację zawodową i wpływy w środowisku oraz siłę publicznego oddziaływania.

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym!

• Prof. dr hab. n. med. Bogusław Machaliński, spec. chorób wewnętrznych, hematologii, transplantologii klinicznej, rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, kierownik Katedry Fizjopatologii i Zakładu Patologii Ogólnej PUM oraz ordynator Oddziału Transplantacji Szpiku Kliniki Hematologii i Transplantologii SPSK1, wiceprzewodniczący rady Agencji Badań Medycznych. 62. miejsce w ogólnopolskim rankingu.
  • Prof. dr hab. n. med. Jerzy Samochowiec, spec. psychiatrii, certyfikowany psychoterapeuta; prorektor ds. nauki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, kierownik Katedry i Kliniki Psychiatrii PUM, prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, członek zarządu Europejskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. 71. miejsce w ogólnopolskim rankingu.
  • Prof. dr hab. n. med. Jan Lubiński, spec. patomorfologii i genetyki klinicznej, kierownik Zakładu Genetyki i Patomorfologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, szef działającego przy uczelni Międzynarodowego Centrum Nowotworów Dziedzicznych. 79. miejsce w ogólnopolskim rankingu.
  • Prof. dr hab. n. med. Jarosław Kaźmierczak, spec. chorób wewnętrznych i kardiologii, kierownik Kliniki Kardiologii oraz Pracowni Elektrofizjologii Klinicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, krajowy konsultant w dziedzinie kardiologii. 89. miejsce w ogólnopolskim rankingu.

Więcej informacji.