Doktorzy i doktorzy habilitowani z dyplomami PUM

19.10.2021 Wydarzenia

W ubiegłym tygodniu w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie siedmiu doktorów habilitowanych oraz ponad osiemdziesięciu doktorów odbierało dyplomy z dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Towarzyszyły im rodziny, a uroczystego charakteru nadała inauguracyjna oprawa wydarzenia.

Uroczyste wręczenie dyplomów doktorów habilitowanych i doktorów odbyło się 11 października 2021 r. w obecności JM rektora PUM prof. dr hab. n. med. Bogusława Machalińskiego oraz zastępcy Prezydenta Szczecina pana Krzysztofa Soski. Uroczystość poprowadziła dr hab. n. med. Aneta Cymbaluk-Płoska, prorektor ds. dydaktyki.

- Dzisiejsza uroczystość stanowi ważny etap drogi, którą Państwo przebyli, podejmując wytrwale działania na rzecz rozwoju myśli naukowej w wybranej dziedzinie nauki. – powiedział w przemówieniu inauguracyjnym prof. Bogusław Machaliński, rektor PUM - Od Państwa, jako osób predysponowanych do dalszego rozwoju naukowego, społeczeństwo będzie wymagać więcej. Abyście, czerpiąc z mentalnego przygotowania, byli gotowi do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, a także prezentowali postawy stanowiące wzór do naśladowania. – podkreślił rektor PUM - Niech nauka nigdy nie będzie dla Państwa celem samym w sobie, ale drogą do prawdy służącej drugiemu człowiekowi, większemu celowi.

W imieniu doktorów habilitowanych oraz doktorów przemawiała pani dr hab. n. med. Aleksandra Wilk. Dyplomy wręczały dziekan Wydziału Medycyny i Stomatologii dr hab. n. med. Edyta Paczkowska oraz dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. dr hab. n. zdr. Beata Karakiewicz. Wykład inauguracyjny pt. Opieka paliatywno-hospicyjna w służbie życiu wygłosił ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski, rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Uroczystość uświetnił Chór PUM pod dyrekcją prof. Ryszarda Handke.