Doktorzy i doktorzy habilitowani z dyplomami PUM

18.10.2022 Wydarzenia

Wczoraj odbyła się w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie uroczystość wręczenia dyplomów doktorom i doktorom habilitowanym. Nowym naukowcom towarzyszyły rodziny, a wyjątkowego charakteru wydarzeniu nadała inauguracyjna oprawa.

Szesnastu doktorów habilitowanych oraz dziewięćdziesięciu dwóch doktorów odbierało dyplomy z dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Uroczystość odbyło się 17 października 2021 r. w obecności rektora PUM prof. dr hab. n. med. Bogusława Machalińskiego, poprowadziła ją dr hab. n. med. Aneta Cymbaluk-Płoska, prorektor ds. dydaktyki. Dyplomy wręczały dziekan Wydziału Medycyny i Stomatologii dr hab. n. med. Edyta Paczkowska oraz dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. dr hab. n. zdr. Beata Karakiewicz. W imieniu doktorów habilitowanych oraz doktorów przemawiała pani dr hab. n. med. Magda Wiśniewska.

Na wstępie uroczystości odczytano list gratulacyjny prof. Przemysława Czarnka, Ministra Edukacji i Nauki. Na ręce JM Rektora listy gratulacyjne złożyli także prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertruda Uścińska oraz rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. Zbigniew Gacionga.

W uroczystości uczestniczył Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Michał Jach, zastępca dyrektora ds. medycznych Narodowego Funduszu Zdrowia dr n. med. Bernard Waśko, zastępca Prokuratora Generalnego, dyrektor Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Andrzej Pozorski, naczelnik oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Szczecinie dr hab. Sebastian Ligarski, wiceprezes Okręgowej Izby Lekarskiej dr. n. med. Hubert Bogacki, przewodnicząca Rady Szczecińskiej Izby Pielęgniarek i Położnych dr n. zdr. Gabriela Hofman, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie dr n. med. Małgorzata Domagała-Dobrzycka, dyrektor Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie mgr inż. Karina Tatarata oraz dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Szczecinie dr Elżbieta Kasprzak i zastępca dyrektora ds. medycznych lek. med. Luiza Reddig, prezes zarządu Szpitala im. Matki Teresy z Kalkuty w Dębnie pani Iwona Andrzejczyk-Szawerdo, prokurent Małgorzata Włodarczyk reprezentująca pana Łukasza Dombka prezesa zarządu Szpitala Powiatowego w Gryfinie i Dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM dr n. zdr. Marcin Sygut. Obecnością zaszczycili nas także przedstawiciele służb mundurowych – oficer sekcji medycznej Wielonarodowego Korpusu Północ-Wschód ppłk. Artur Wojciechowicz, Komendant Miejskiej Policji w Szczecinie insp. Piotr Makuch, Zachodniopomorski Komendant Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie st. bryg. mgr inż. Jarosław Tomczyk.

Doktorzy habilitowani nauk medycznych: Katarzyna  Barczak, Radosław Kiedrowicz, Dariusz Kotlęga, Artur Lemiński, Monika Machoy, Edyta Majorczyk, Maciej Sikora, Elwira Szychot, Karol Tejchman, Magda Wiśniewska, MaciejZiętek.

Doktorzy habilitowani nauk o zdrowiu: Hałasa Maciej, Jakubczyk Karolina, Maciejewska-Markiewicz Dominika, Pawlukowska Wioletta, Wojciechowska-Koszko Iwona.

Doktorzy nauk medycznych: Agata Andrzejewska, Halina Błaszczyk, Bernadeta Chajnowska, Monika Cieszyńska, Paulina Dubiel, Karolina Dudka, Anna Fabian-Danielewska, Ewa Gątarska, Bartłomiej Grygorcewicz, Paweł Grzegółkowski, Paweł Jakubiszyn, Agnieszka Jankowska, Tomasz Jankowski, Magdalena Janowska, Seweryn Kłos, Krzysztof Kosiński, Katarzyna Kozłowska-Petriczko, ElżbietaKubala, Agnieszka Kuligowska, Andrzej Kusak, AgnieszkaKus-Bartoszek, EwelinaLachowicz, Janusz Lisiński, Aleksandra Maciejewska – Turek, WojciechMarciniak, Renata Nowicka, Ada Owczarska, Agata Piasta, Anna Pierzchlińska, Sandra Pietrzak, Michał Piotrowiak, Piotr Podwalski, Marta Pokorska, Magdalena Ptaszyńska, Karolina Rowińska, Monika Rychert- Stoś, Małgorzata Rychlicka, Karol Sagan, Krzysztof Schmeidl, Bożena Sembaty, Agnieszka Sieger, Andrzej Sinicyn, Monika  Siołek, Karolina Skibicka, Dominik Skupiński, Paulina Strzelecka, Anna Surówka, Inga Syrenicz-Maciąg, Angelika Szczęśniak, Sylwia Szeląg-Pieniek, Aleksander Szwed, Jerzy Szyndel, Janina Świderska, Joanna Tomiczek-Szwiec, Joanna  Trętkiewicz, Aleksandra Wcisłek, Ewa Węgrodzka, Wojciech Witkiewicz, Grzegorz Woźniak, Karolina  Zaryczańska, Wojciech            Żwierełło.

Doktorzy nauk o zdrowiu: Ambruszkiewicz Małgorzata, Antoniewicz Justyna, Błażejewska-Jaśkowiak Joanna, Czechowska Krystyna, Germanowicz-Pakuła Marta, Górka Elżbieta , Janik- Fuks Inga, Jeżuchowska Alicja, Jędraszczyk Jolanta, Karakiewicz-Krawczyk Katarzyna, Kleszcz Agnieszka, Kłysiak Magdalena, Kocięcki Marek, Konecka Mariola, Konecka Nina, Korabiusz-Lewandowska Katarzyna, Licow-Kamińska Agnieszka, Michałowska  Sylwia, Młynarska Katarzyna, Przybyła Natalia, Radecka Aleksandra Radoń Ewa, Stangret Anna, Szumer Joanna, Wawryków Agata, Wiatrak Adrian, Wiśniewski Jakub, Wojciechowska Arleta, Wróblewski Oskar, Zbroja Hanna, Żak Magdalena.

Podczas uroczystości wręczono także honorowe medale Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, przyznane przez Senat PUM w dowód uznania zasług i zaangażowania w rozwój uczelni. Przyznano je dwudziestu dwóm pracownikom PUM.

Wykład inauguracyjny pt. Czy żyjemy w świecie zdominowanym przez wirusy? wygłosił prof. dr hab. n. med. Jacek Roliński, kierownik Katedry i Zakładu Immunologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Uroczystość uświetnił Chór PUM pod dyrekcją prof. Ryszarda Handke.