Dr n. med. Marta Wiącek laureatką nagrody Prezydenta Miasta Szczecin

21.12.2023 Wydarzenia

Wręczenie nagród Prezydenta Miasta Szczecin za najlepszą pracę naukową jest wyjątkowym wyróżnieniem dla prac o wybitnych walorach naukowych, które dodatkowo mogą przyczynić się do rozwoju i promocji miasta.

W 2023 roku nagrodę główną w kategorii nauki medyczne i nauki o zdrowiu kapituła konkursu przyznała dr n. med. i n. o zdr. Marcie Wiącek za pracę doktorską pt. „Terapia komórkowa w zwyrodnieniu barwnikowym siatkówki - analiza dynamiki zmian morfologii i funkcji siatkówki w obserwacji długoterminowej”. Zwycięska dysertacja została zrealizowana w I Katedrze i Klinice Okulistyki pod kierownictwem prof. dr hab. n. med Anny Machalińskiej. Podczas uroczystej gali wręczenia nagród Kapituła konkursu podkreśliła pionierski charakter pracy, co potwierdziło wysoki poziom badań naukowych realizowanych w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Praca jest podsumowaniem pierwszej w Polsce próby klinicznej polegającej na zastosowaniu terapii komórkowej w formie doszklistkowej iniekcji autologicznych szpikowych komórek liniowo ujemnych (Lin-) w terapii zwyrodnienia barwnikowego siatkówki.

Serdecznie gratulujemy!