Dwie wioślarskie ósemki z PUM na podium

19.05.2021 Wydarzenia

Szesnaście uczelni wystartowało w Akademickich Mistrzostwach Polski w wioślarstwie, które odbyły się 15 maja br. w Bydgoszczy. Na podium uplasowały się z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie dwie ósemki – kobiet i mężczyzn. Panie zajęły drugie miejsce, panowie trzecie – gratulujemy!

Współzawodnictwo studentów wsparło Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Grupa LOTOS. W zawodach wystartowało ponad stu pięćdziesięciu zawodników. Do zawodów w rywalizacji kobiet zgłoszono 12 osad w jedynkach, 13 w dwójkach podwójnych i sześć w ósemkach. Z kolei wśród mężczyzn o medale walczyło aż 28 osad w jedynkach, sześć w dwójkach wagi lekkiej i sześć w ósemkach.

Kobiety - Ósemka
1. Monika Błaszczyk, Oliwia Kania, Izabela Gałek, Klaudia Pankratiew, Eliza Skronia, Zuzanna Szczerba, Wiktoria Łukasiewicz, Małgorzata Strybel, Julia Nowak (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy)
2. Miszela Kałachurska, Aleksandra Koman, Krzysztofa Kwiek, Urszula Przewoźna, Adrianna Różańska, Karolina Seidler, Julia Siemińska, Anna Ślusarczyk, Barbara Ufnalska (Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie)
3. Cecylia Borek, Maria Wolna, Maria Goli, Kamila Jasińska, Klaudia Sachmerda, Joanna Sorysz, Małgorzata Trojanowska, Weronika Żmuda, Maja Wiśniewska (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie)