Dyrektor SPSK-2 PUM wśród wyróżnionych liderów medycyny

06.02.2023 Wydarzenia

Dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie dr n. zdr. Marcin Sygut otrzymał wyróżnienie w konkursie Sukces Roku w Ochronie Zdrowia-Liderzy Medycyny. Zostało ono przyznane w kategorii Menedżer Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – placówki publiczne. W sumie uhonorowano 30 osób w 10 kategoriach.

W tym roku do kapituły wpłynęła rekordowa liczba wniosków o docenienie m.in. menedżerów oraz placówek ochrony zdrowia (publicznych i prywatnych). Mimo to, jak mówią organizatorzy konkursu, spośród 180 kandydatur decyzje o nagrodzonych i wyróżnionych zapadały wśród członków kapituły praktycznie jednogłośnie.

- Kierowanie placówką ochrony zdrowia jest dziś szczególnym wyzwaniem. Przyznam, że znalezienie się w takim gronie osób i podmiotów wyróżnionych jest dla mnie wyrazem uznania. Ale za takim sukcesem stoi praca i zaangażowanie całego zespołu naszego szpitala. I za tę pracę serdecznie wszystkim dziękuję. – powiedział wyróżniony dyr. Marcin Sygut.

W skład kapituły konkursu Sukces Roku w Ochronie Zdrowia-Liderzy Medycyny weszli m.in. eksperci środowiska medycznego, doskonali lekarze, byli ministrowie. Konkurs organizowany jest przez Wydawnictwo Termedia oraz redakcje:  „Menedżer Zdrowia” i "Kurier Medyczny". Celem jest wyłonienie i nagrodzenie osób oraz podmiotów szczególnie wyróżniających się w polskiej medycynie. Nagrody przyznane zostały po raz 22. Uroczystość odbyła się 25 stycznia br. na Zamku Królewskim w Warszawie.

Fot. Agata Michalak