Dzień Otwarty w PUM

27.03.2023 Wydarzenia

Zapraszamy młodzież szkół średnich Szczecina i regionu do uczestnictwa w Dniu Otwartym w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie, zaplanowanym na piątek 14 kwietnia br. Dla uczniów klas maturalnych i przedmaturalnych zorganizujemy trzy półtoragodzinne spotkania z pracownikami uczelni, którzy przedstawią naszą ofertą edukacyjną. Uczestnicy będą mogli porozmawiać ze starszymi kolegami – studentami wszystkich kierunków studiów, a na koniec zwiedzą z instruktorami Centrum Symulacji Medycznej, gdzie zaprezentowane zostaną symulatory wysokiej wierności, na których studenci PUM ćwiczą różne czynności medyczne.

W Dniu Otwartym planujemy spotkania z blisko dwustu uczestnikami w trzech turach. Pierwsze z nich rozpocznie się o godz. 10.00. Kolejne są przewidziane w godz. 12.00-13.30 oraz 14.00-15.30. Aby móc uczestniczyć w Dniu Otwartym w PUM konieczna jest rejestracja poprzez formularz internetowy. Możliwe jest zgłoszenie grupy uczniów – w tej sytuacji prosimy opiekuna o wysłanie e-maila na adres promocja@pum.edu.pl wraz z podaniem danych uczestników, zawartych w formularzu rejestracyjnym.

Ramowy plan każdej tury:

• Początek spotkania w sali dydaktycznej – prezentacja (ok. 15 min.)
  • Po zakończeniu spotkania podział na 4 grupy:
    • dwie grupy zwiedzają sale dydaktyczne w CSM
    • dwie grupy prowadzą rozmowy przy stoiskach przygotowanych przez studentów, Dział Rekrutacji, Akademickie Biuro Karier i Erasmus+