Emergency Medical Services – Search and Rescue Conference 2023

25.04.2023 Wydarzenia

Zapraszamy na 1. Międzynarodową Konferencję Ratownictwa EMS-SAR, organizowaną przez Politechnikę Morską w Szczecinie wspólnie z Pomorskim Uniwersytetem Medycznym w Szczecinie. Odbędzie się ona 2 i 3 czerwca br. w obiektach Politechniki, tj. w Polskim Ośrodku Szkoleniowym Ratownictwa Morskiego oraz Centrum Szkoleniowym Offshore MUSTC.

Uczestnicy konferencji podczas dwudniowego spotkania ze specjalistami branży morskiej i ratowniczej zapoznają się z systemami ratowniczymi działającymi w Polsce i na świecie. Tematyka koncentrować się będzie na specyfice działalności ratowniczej w obliczu zagrożeń na morzu. Omówiona i zademonstrowana zostanie działalność ratownicza podczas zdarzeń nadzwyczajnych. Dzień pierwszy poświęcony będzie prelekcjom, wykładom, prezentacjom oraz testom wyposażenia, natomiast podczas drugiego dnia uczestnicy wezmą udział w 5 blokach szkoleń praktycznych nt. medycyny ratunkowej i technik przeżycia oraz dotyczących ratownictwa wysokościowego, BLS w warunkach przetrwania na morzu, TCCC na statkach i ratownictwa specjalistycznego.

Ratownicy medyczni otrzymają za udział w konferencji 13 punktów edukacyjnych. Zainteresowani proszeni są o rejestrację na stronie wydarzenia.

Organizatorzy zapewniają ciepłe napoje podczas trwania ćwiczeń oraz obiad polowy. Po zajęciach odbędzie się podsumowanie dnia szkoleniowego i wydanie certyfikatów.

Zapisy już trwają. Formularz zgłoszeniowy. Zapraszamy!

Więcej: Konferencja EMS-SAR 2023.