Film promujący WFBMiML – konkurs rozstrzygnięty

30.05.2023 Wydarzenia

Uroczyste wręczenie nagród z okazji pierwszej edycji konkursu na film promujący studiowanie na kierunkach analityka medyczna, biotechnologia medyczna i farmacja na Wydziale Farmacji, Biotechnologii Medycznej i Medycyny Laboratoryjnej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie odbyło się w Sali Senatu PUM.

W uroczystości wzięli udział: JM Rektor PUM prof. dr hab. Bogusław Machaliński, prof. dr hab. Aneta Cymbaluk-Płoska – Prorektor ds. Dydaktyki, prof. dr hab. Izabela Gutowska – Dziekan WFBMiML i prof. dr hab. Mateusz Kurzawski – Prodziekan WFBMiML. JM Rektor podziękował uczestnikom i pogratulował laureatom konkursu podkreślając, że udało się im rozwinąć dodatkowe zdolności mimo trudnych i absorbujących studiów, co przełożyło się na korzyści w promowaniu uczelni.

Jury konkursu w składzie:

• prof. dr hab. Mateusz Kurzawski - Przewodniczący Komisji

• dr Bartłomiej Grygorcewicz

• mgr Renata Olejnik

• mgr Marta Skórka – Majewicz

• Julia Malepszak

• Natalia Piwko

• Sebastian Korus

wybrało laureatów, biorąc pod uwagę jakość, oryginalność i kreatywność dostarczonych materiałów, a także sposób ich wykonania, walory artystyczne i potencjał promocyjny. Każdy z członków komisji oceniał nadesłane filmy w skali od 1 do 4 punktów, obszernie uzasadniając decyzję i przedstawiając uwagi krytyczne. Na tej podstawie sformułowano listę rankingową najlepszych filmów:

1. Magdalena Jamka

2. Artur Czajkowski

3. Mateusz Cejko

4. Dominika Miłek

Dla finalistów konkursu przewidziano nagrody pieniężne w wysokości 1500 zł, 1000 zł oraz 500 zł ufundowane przez Rektora PUM, a także drobne upominki.