Gorący finał na plaży w Szczecinie

07.06.2022 Wydarzenia

W Mistrzostwach Polski Uczelni Medycznych w Siatkówce Plażowej kobiet i mężczyzn, które przez dwa dni odbywały się w specjalnie wybudowanym siatkarskim miasteczku na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie rozegrano aż 92 pojedynki. Byliśmy świadkami wielu zaciętych meczów, walki o każdą piłkę, fantastycznych obron, sprytnych i niekonwencjonalnych zagrań, a także potężnych siatkarskich bomb. Nie zabrakło przepięknej, słonecznej pogody, niepowtarzalnej atmosfery jaką stworzyli kibice oraz klimat Wyspy Grodzkiej i widok na Wały Chrobrego.

Turniej rozgrywany był systemem brazylijskim, co oznacza, że druga porażka eliminowała z dalszej gry o tytuł Mistrza Polski. W finale mężczyzn spotkały się dwie ekipy, które nie zaznały smaku porażki. Lepszy okazał się Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (Michał Głowacki/Michał Witkoś), który dość gładko 2:0 pokonał Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach (Jakub Chudyba/Adam Kocur). W meczu o 3. miejsce Uniwersytet Medyczny w Łodzi (Jakub Wrzesień/Piotr Dębowski) pokonał po tie-breaku ekipę z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Pomorski Uniwersytet Medyczny zajął 7. miejsce.

Wśród kobiet także nie zabrakło emocji. W finale Uniwersytet Medyczny w Lublinie (Aleksandra Romaniuk/Dominika Miazga) pokonał Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach (Ewelina Romańczuk/Estera Sośniecka) 2:0. Tie-break mieliśmy w pojedynku o brązowy medal. Minimalnie lepsza okazała się ekipa z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (Ola Langier/Paulina Turko), która pokonała Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pomorski Uniwersytet Medyczny zajął 8. miejsce.

Organizatorem mistrzostw było Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, przy udziale Akademickiego Związku Sportowego Organizacji Środowiskowej w Szczecinie, Klubu Uczelnianego AZS PUM i Parlamentu Studenckiego PUM. Patronat nad wydarzeniem objął JM Rektor PUM prof. Bogusław Machaliński, a zwycięskim drużynom gratulował wręczając nagrody w imieniu organizatorów prorektor ds. promocji i współpracy regionalnej prof. Dariusz Chlubek.

Pełna fotorelacja z wydarzenia – zdjęcia do pobraniabg

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886