i-TOP dla studentów stomatologii

13.05.2021 Wydarzenia

iTOP - indywidualny trening higieny jamy ustnej odbył się 7-8 maja br. Warsztaty zostały zorganizowane na podstawie listu intencyjnego pomiędzy Pomorskim Uniwersytetem Medycznym w Szczecinie i firmą Curaden Polska. W zajęciach wzięło udział 120 studentów 1 roku stomatologii programu polsko- i anglojęzycznego.

iTOP to autorska koncepcja indywidualnego treningu w zakresie profilaktyki i higienizacji jamy ustnej, która łączy w sobie wiedzę teoretyczną i szkolenie praktyczny zarówno w zakresie umiejętności manualnych, jak również motywacyjnych, opracowana przez firmę Curaden. Umożliwia ona wdrażanie zdobytej wiedzy w codziennej praktyce stomatologicznej tak, aby pomóc pacjentom jak najdłużej zachować zdrowe zęby oraz przyzębie.

Warsztaty zostały poprzedzone wykładem online przeprowadzonym przez mgr Jagodę Weihönig - koordynator ds. edukacji Curaden Polska. Każdy ze studentów otrzymał zestaw produktów do higieny stomatologicznej oraz został przeszkolony w zakresie różnych technik skutecznego usuwanie płytki nazębnej. Opiekunami dziesięcioosobowych grup uczestników byli trenerzy iTOP oraz koordynatorzy z PUM – dr n. med. Helena Gronwald oraz lek. dent. Barbara Gronwald z Zakładem Propedeutyki, Fizykodiagnostyki i Fizjoterapii Stomatologicznej PUM (kierownik: dr hab. n. med. Danuta Lietz – Kijak).

Kolejna edycja iTOP dla studentów stomatologii PUM odbędzie się za rok.