i-TOP dla studentów stomatologii PUM

10.05.2022 Wydarzenia

195 studentów I, II i IV roku stomatologii polsko- i anglojęzycznego programu studiów w PUM w Rektoracie i Bibliotece Głównej PUM wzięło udział w 2. edycji iTOP - indywidualnego treningu higieny jamy ustnej (6-7 maja br.).

iTOP to autorska koncepcja profilaktyki i higienizacji jamy ustnej firmy Curaden, która łączy wiedzę teoretyczną i szkolenie praktyczne, zarówno w zakresie umiejętności manualnych, jak również motywacyjnych. Umożliwia wdrażanie zdobytej wiedzy do codziennej praktyki stomatologicznej tak, aby pomóc pacjentom jak najdłużej zachować zdrowe zęby oraz przyzębie.

Warsztaty poprzedzono wykładem mgr Jagody Weihönig, koordynatora ds. edukacji Curaden Polska. Każdy ze studentów otrzymał zestaw produktów do higieny stomatologicznej oraz został przeszkolony w zakresie różnych technik skutecznego usuwanie płytki nazębnej.

Opiekunami dziesięcioosobowych grup uczestników byli trenerzy iTOP oraz koordynatorzy z PUM – dr n. med. Helena Gronwald oraz lek. dent. Barbara Gronwald z Zakładu Propedeutyki, Fizykodiagnostyki i Fizjoterapii Stomatologicznej PUM pod kierownictwem dr hab. n. med. Danuta Lietz – Kijak.

Warsztaty zorganizowano w oparciu o podpisany w 2021 roku list intencyjny pomiędzy Zakładem Propedeutyki, Fizykodiagnostyki i Fizjoterapii Stomatologicznej PUM i firmą Curaden Polska. Kolejna edycja iTOP odbędzie się za rok. Zapraszamy.