Inauguracyjnie ulicami Szczecina, a atrakcje w miasteczku studenckim

29.09.2022 Wydarzenia

Wyjątkowe wydarzenie inaugurujące Rok Akademicki 2022/23 organizowane jest przez szczecińskie uczelnie już 1 października br. Patronuje mu i weźmie w nim udział Prezydent Piotr Krzystek. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Szczecina i gości z regionu na spotkanie ze studentami, a także z nauczycielami oraz władzami szczecińskich uczelni. Czekamy na Was na Jasnych Błoniach w godz. 14.00-17.00!

Nieco wcześniej – studenci, nauczyciele i władze uczelni, na czele z Rektorami, przejdą ulicami miasta, by w barwnej i wesołej atmosferze rozpocząć nowy Rok Akademicki. Szczecińska społeczność akademicka rusza z pl. Solidarności o godz. 13.30 i przejdzie przez pl. Żołnierza Polskiego, al. Papieża Jana Pawła II, pl. Armii Krajowej - a ok. 14.00 dotrze na Jasne Błonia do miasteczka studenckiego. Tutaj nasza młodzież zaprezentuje swoją wiedzę i talenty. A ponieważ reprezentujemy różne dziedziny nauki – o każdej z nich szczecinianie i goście będą mogli czegoś dowiedzieć osobiście oraz skorzystać z przygotowanych przez studentów licznych atrakcji.

Szczególnie serdecznie zapraszamy młodzież szkół średnich – która już zdecydowała lub dopiero szuka swojego kierunku na przyszłość. Zachęcamy Was – przyjdźcie na spacer z rodzicami, dziadkami, znajomymi i przyjaciółmi. W miasteczku czekają na Was przyszli koledzy z uczelni, a na naszej scenie – artyści! Wystąpią przed Wami Bloco Pomerania, 3-BURSbAnd, Kuba i Kuba oraz Zespół jazzowy Joli Szczepaniak. Do zobaczenia!