Jedna z nagród Prezydenta Szczecina za najlepszą pracę naukową w PUM

18.10.2021 Wydarzenia

Studentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, pani Emilia Rogoża-Janiszewska, znalazła się w gronie 5 laureatów konkursu Prezydenta Miasta Szczecina na najlepsze prace naukowe. Natomiast wyróżnienie otrzymała pani Magdalena Bednarek-Jędrzejek. Gratulujemy!

Celem Konkursu jest promocja innowacyjnych i nowatorskich prac związanych ze Strategią Rozwoju Szczecina, a w szczególności takich, które mogą przyczynić się do rozwoju lub promocji miasta, promują oryginalne rozwiązania i pozytywnie wpłyną na ożywienie regionu.

– Gratuluję autorom i autorkom zwycięskich prac i dziękuję za ich wysiłek. – mówi Prezydent Szczecina, Piotr Krzystek. – Jestem dumny, że Szczecin może pochwalić się tak zdolnymi młodymi ludźmi. Czytając zgłoszenia do konkursu nie mogłem wyjść z podziwu, jak jesteście ambitni. Nigdy nie rezygnujcie z tego, co Was interesuje, pytajcie i drążcie, bo dzięki Waszym wysiłkom możemy się rozwijać i coraz lepiej poznawać otaczający świat.

Tytuły pięciu nagrodzonych w tym roku prac brzmią:

1. Częstość mutacji germinalnych w genach predysponujących do raka piersi wśród pacjentek z rakiem piersi rozpoznawanym w młodym wieku, autorka: Emilia Rogoża-Janiszewska; Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie.
  2. Turystyka osób z niepełnosprawnościami w kontekście udogodnień i ograniczeń dla miasta Szczecin na wybranych przykładach, autorka: Aleksandra Werner; Uniwersytet Szczeciński.
  3. Wpływ fuzji danych nawigacyjnych i wiarygodności wektora stanu na ryzyko manewrów na akwenach ograniczonych, autor: Mateusz Bilweski; Akademia Morska.
  4. Budynek Muzeum Hanzy na Wyspie Przymoście w Szczecinie, autor: Szymon Zajączkowski; Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny.
  5. Sala koncertowa Akademii Sztuki przy ulicy Łaziebnej w Szczecinie; autor: Bartek Litwinko; Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny.

W 13 edycjach Konkursu Prezydent Miasta uhonorował 62 autorów wybitnych prac naukowych, przyznając im 31 nagród i tyle samo wyróżnień. Tegoroczna pula nagród i wyróżnień wyniosła 63 tys. zł.

Do konkursu o nagrody Prezydenta Miasta za najlepsze prace naukowe można zgłosić rozprawy doktorskie, prace licencjackie, inżynierskie i magisterskie obronione na szczecińskich uczelniach.