Jeszcze szybciej po sportowe sukcesy

13.07.2022 Wydarzenia

Dwoje studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, jako reprezentanci składu kobiecych i męskich ósemek wioślarskich PUM, uczestniczyło w wydarzeniu podpisania umowy o współpracy pomiędzy uczelnią a Bankiem Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna. Umowa przewiduje przekazanie środków finansowych na zakup nowoczesnej łodzi wioślarskiej dla reprezentacji PUM.

JM Rektor - prof. Bogusław Machaliński i pełnomocnik PEKAO SA - dyrektor Katarzyna Koroch, podpisujący porozumienie o współpracy, wspólnie podkreślali jak ważny dla studentów jest sport. Przyczynia się on bowiem do rozwoju nie tylko fizycznego młodych ludzi, ale także wzmacnia zdrowie psychiczne i poprzez poprawę kondycji – pozytywnie wpływa na naukę.

- Nasza uczelnia kładzie olbrzymi nacisk na aktywność sportową studentów. Mimo, że w uczelniach wyższych wychowanie fizyczne nie jest obowiązkowe, to w PUM jest wprost przeciwnie. Doceniamy sportowe pasje studentów i motywujemy ich do uprawiania różnych dyscyplin. – powiedział prof. Bogusław Machaliński, rektor PUM i dodał – Jesteśmy wdzięczni, że znajdujemy w PEKAO SA partnera, który pomaga nam w realizacji wszechstronnych zainteresowań naszej młodzieży. Liczymy, że współpraca przyniesie obopólne korzyści, również dla naszego partnera.

Dyscyplina wioślarstwa w PUM prowadzona jest w ramach sekcji sportowej z udziałem trenerów Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PUM. Osady kobiece i męskie startują w różnych zawodach, organizowanych w Polsce i zagranicą. Ścigają się w ramach Akademickich Mistrzostw Polski (2020 r. – studentki PUM zajęły 1. miejsce w rywalizacji wioślarskich ósemek pań; 2021 r. – dwie wioślarskie ósemki PUM na podium – panie zajęły 2. miejsce, panowie 3.), a także w innych zawodach sportowych, np. w Międzynarodowych Regatach o Puchar Prezesa Zarządów Portów Szczecin-Świnoujście (trzy osady wioślarzy PUM na podium: męska 1. miejsce i dwie damskie: 1. i 2. miejsce).  

 footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886