Już jutro rozpoczyna się XXXIV Ogólnopolski Kongres Polskiego Towarzystwa Anatomicznego.

13.09.2022 Wydarzenia

W imieniu organizatorów, szczecińskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Anatomicznego oraz Katedry i Zakładu Anatomii Prawidłowej PUM – zapraszamy pracowników PUM, studentów oraz młodzież szkół średnich na ceremonię otwarcia kongresu i wykłady inauguracyjne w środę 14 września 2022 roku o godz. 16.30 do Auli Rektoratu PUM ul. Rybacka 1.

Podczas inauguracji Ogólnopolskiego Kongresu Polskiego Towarzystwa Anatomicznego wystąpią prof. dr hab. n. med. Bogdan Ciszek z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który opowie o nestorze powojennej anatomii w Polsce prof. Ryszardzie Aleksandrowiczu - „Profesor Ryszard Aleksandrowicz – in memoriam”. Dr hab. n. med.  Andrzej Ossowski z PUM przedstawi historię utworzenia i dokonania PBGOT w wykładzie pt. „Polska Baza Genetyczna Ofiar Totalitaryzmów (PBGOT) na przestrzeni lat”, a na zakończenie sesji dr hab. n. med. Anna Roszkowska z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego przedstawi wykład pt. „Wyzwania i możliwości w badaniach endogennych kannabinoidów”.

Zachęcamy do udziału w tym interdyscyplinarnym wydarzeniu!