Kolejne spotkanie Międzywydziałowego Centrum Neuronauki PUM

13.02.2024 Wydarzenia

Rozwój w dziecinie neuronauki i jej potencjał były przedmiotem spotkania, które odbyło się 2 lutego br. w Katedrze Psychiatrii PUM w Szczecinie. Podczas kolejnego spotkania Międzywydziałowego Centrum Neuronauki PUM wśród zaproszonych gości znaleźli się prof. dr hab. n. med. Jerzy Samochowiec, prof. dr hab. n.med. Leszek Sagan, prof. dr hab. n. med. Wojciech Poncyliusz, prof. dr hab. n. med. Iwona Rotter, dr hab. n. zdr. Monika Mak oraz doktoranci i badacze.

Dr n. med. Piotr Podwalski wygłosił prelekcję na temat badania naukowego pt.: „Neuronalne korelaty symptomatologii i funkcjonowania poznawczego osób z zaburzeniami osobowości typu borderline: badanie neuroobrazowe oraz ocena neuropsychologiczna”. Prof. dr hab. n. med. Leszek Sagan i dr n. społ. Ernest Tyburski, poprowadzili prelekcję na temat charakterystyki specyficznych zaburzeń neuropsychologicznych w postaci perserwacji werbalnych, które pojawiły się u pacjentki poddanej operacji neurochirurgicznej z wybudzeniem z elektryczną stymulacją mózgu przedstawili.

Spotkanie zaowocowało ważną dyskusją na temat konieczności prowadzenia, przebiegu przyszłych projektów badawczych oraz kierunku rozwoju potencjału neuronaukowego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.