Konferencja Ratownictwa EMS-SAR pod patronatem PUM

01.06.2023 Wydarzenia

Pierwsza o tej tematyce konferencja, organizowana wspólnie przez Politechnikę Morską w Szczecinie i Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, odbędzie się 2 i 3 czerwca br. w Polskim Ośrodku Szkoleniowym Ratownictwa Morskiego i w Centrum Szkoleniowym Offshore MUSTC.

Podczas spotkania prasowego zapraszali na Konferencję dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu PUM prof. Beata Karakiewicz i dyrektor Akademickiego Centrum Szkoleniowego MUSTC mgr inż. kpt ż. w. Kamil Kielek.

Dwudniowe spotkanie ze specjalistami branży morskiej i ratowniczej poświęcone będzie systemom ratowniczym działającymi w Polsce i na świecie. Tematyka koncentrować się będzie na specyfice działalności ratowniczej w obliczu zagrożeń na morzu. Omówiona i zademonstrowana zostanie działalność ratownicza podczas zdarzeń nadzwyczajnych. Dzień pierwszy poświęcony będzie prelekcjom, wykładom, prezentacjom i testom wyposażenia, natomiast podczas drugiego dnia uczestnicy wezmą udział w 5 blokach szkoleń praktycznych nt. medycyny ratunkowej i technik przeżycia oraz dotyczących ratownictwa wysokościowego, BLS w warunkach przetrwania na morzu, TCCC na statkach i ratownictwa specjalistycznego.

Więcej informacji: I Międzynarodowa Konferencja Ratownictwa EMS-SAR 2023 – I Międzynarodowa Konferencja Ratownictwa EMS-SAR 2023 (pm.szczecin.pl)