Leczenie otyłości – konferencja nie tylko dla pacjentów!

28.11.2022 Wydarzenia

Zapraszamy na 2. Zachodniopomorską Konferencję Bariatryczną, która odbędzie się w sobotę 3 grudnia br. w Auli Rektoratu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie w godz. 9.00-15.00 (ul. Rybacka 1).

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką bariatrycznego leczenia otyłości, zarówno pacjentów, jak i lekarzy oraz specjalistów nauk o zdrowiu służących swoją pomocom chorym. Wstęp wolny.

Na spotkaniu dowiecie się Państwo czym jest bariatria i na czym polega operacja, jacy specjaliści w niej uczestniczą, jaka jest rola anestezjologa, psychologa czy chirurga plastycznego. Omówione zostanie znaczenie diety zarówno w okresie przedoperacyjnym, jak i po operacji oraz cały proces prehabilitacji, rehabilitacji i znaczenia aktywność fizycznej po zabiegach.

Do Państwa dyspozycji i na pytania odpowiadać będą organizatorzy konferencji – doświadczeni bariatrzy dr n. med. Jan Pawlus i dr n. med. Jarosław Lichota oraz prelegenci zapewniający wysoce merytoryczny program (do pobrania).

Wydarzenie objęte jest patronatem Rektora prof. Bogusława Machalińskiego. Zapraszamy!