Licealiści odbierają poród

17.04.2023 Wydarzenia

Oczywiście nie dosłownie, a na symulatorze wysokiej wierności, który zaprezentowaliśmy podczas Dnia Otwartego w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Wydarzenie odbyło się 14 kwietnia br. w Centrum Symulacji Medycznej PUM, gdzie spotkaliśmy się z ponad 250 uczniami szkół średnich nie tylko ze Szczecina. Gościliśmy młodzież z 20 polskich miast, także z odległej Warszawy, Łodzi czy Sopotu oraz pobliskich miejscowości – Goleniowa, Stargardu, Kamienia Pomorskiego czy Gorzowa Wlkp.

Zorganizowaliśmy dla uczestników Dnia Otwartego w PUM trzy dwugodzinne spotkania. W pierwszej części zaprezentowaliśmy naszą uczelnię i ofertą edukacyjną. W drugiej – uczniowie mogli porozmawiać ze starszymi kolegami, studentami wszystkich kierunków studiów naszej uczelni, którzy zaprezentowali się jako studenckie stowarzyszenia i koła naukowe. Na koniec młodzież z instruktorami zwiedziła CSM PUM. W kilkunastu specjalistycznych salach zaprezentowane zostały symulatory wysokiej wierności, na których studenci PUM ćwiczą różne czynności medyczne. Ostatnim elementem zwiedzania była praktyczna nauka resuscytacji w Sali BLS pod okiem członków Towarzystwa Doskonalenia Umiejętności Praktycznych Studentów i Doktorantów PUM. Dziękujemy za poprowadzenie zajęć! Dziękujemy także studentom ze Studenckiego Towarzystwa Naukowego, Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii, Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji za doskonale przygotowane stoiska oraz merytoryczne i przyjacielskie rozmowy z licealistami, a także członkom Studenckiego Towarzystwa Diagnostów Laboratoryjnych, którzy przygotowali bardzo ciekawe ćwiczenia laboratoryjne, a nasi sportowcy z Akademickiego Związku Sportowego – ćwiczenia na urządzeniach treningowych. Studenci z Koła Dietetyki PUM oferowali naszym gościom badania składu ciała. Atrakcje przygotowali także członkowie Chóru PUM oraz Zespołu Pieśni i Tańca Pomorza Zachodniego PUM, ci ostatni pokazując się w strojach ludowych i prezentując śpiew i taniec. Dopełnieniem atrakcji były informacje ma temat warunków przyjmowania na studia do PUM, udzielane przez Dział Rekrutacji. 

Dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy na studia do Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, a następne klasy szkół średnich na kolejny Dzień Otwarty w PUM!footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886