Najwyższe miejsca na podium dla pływaków i pływaczek z PUM!

17.04.2024 Wydarzenia

Ten niesamowity sukces nie może przejść bez echa. Pływacy z PUM zajęli najwyższe miejsca na podium w klasyfikacji uczelni medycznych, zarówno indywidualnie jak i w sztafetach. W tym roku finały Akademickich Mistrzostw Polski odbyły się w Lublinie, na pływalni 25-metrowej, na której na co dzień odbywają się najważniejsze imprezy w kraju.

Miejsca na podium przedstawiają się następująco:

Złoto:

Natalia Pawlik - 100 m, st. dow. 58,34 sek.
Mikołaj Gorra - 100 m, st. dow. 52,17 sek.
Marek Kowalski, Mikołaj Gorra, Bruno Bronikowski, Krzysztof Mikulski - 4x50m, st. dow. 1,34,69
Natalia Pawlik - 50 m, st. dow. 27,00 sek.
Krzysztof Mikulski - 50 m, st. dow. 23,44 sek.

Srebro:

Mikołaj Gorra - 200 m, st. dow. 1,58,49
Bruno Bronikowski - 100 m, grzb. 1,02,55
Krzysztof Mikulski - 100 m, st. dow. 52,39 sek.
Dominika Książek - 50 m, st. dow. 27,77 sek.

Brąz:

Maja Oleszak - 100 m, st. klas. 1,19,23
Mikołaj Gorra, Natalia Pawlik, Dominika Książek, Krzysztof Mikulski - 4x50m, st. dow. mieszane 1,42,36
Maja Oleszak - 50 m, st. klas. 34,86 sek.

Przedstawiciele PUM zdobyli również puchar za drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej mężczyzn uczelni medycznych i 5 miejsce zespołu kobiet na 11 uczelni.

Ponadto Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie reprezentowali: Anna Dechnik, Joanna Jankowska, Marta Kaczmarek, Magdalena Marszałek, Iga Struzik, Damian Kamiński, Dominik Knichał, Marek Kowalski, Mikołaj Kubiniec oraz Wiktor Walczak.

Akademickie Mistrzostw Polski w pływaniu, których organizatorem jest Klub Środowiskowy AZS Lublin, wsparło Miasto Lublin. Partnerami zostały AQUA Lublin, Lubelskie Centrum Konferencyjne oraz Akademickie Centrum Szkolenia Sportowego w Lublinie. Cykl AMP wspierają sponsor strategiczny Akademickiego Związku Sportowego – PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy!