Medale „Za zasługi dla PUM”

10.02.2023 Wydarzenia

W 2022 roku Senat Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie pozytywnie zaopiniował wniosek Rektora PUM prof. Bogusława Machalińskiego o przyznanie medali „Za zasługi dla Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie” dwudziestu ośmiu zasłużonym dla uczelni osobom. Wśród nich znaleźli się dydaktycy, pracownicy administracyjni i partnerzy Uniwersytetu.

Uroczyste wręczenie odbyło się w ramach Inauguracji Roku Akademickiego 2022/23 w październiku 2022 r. W gronie wyróżnionych znaleźli się wieloletni przyjaciele PUM pan Joachim Brudziński – poseł do Parlamentu Europejskiego, Czesław Hoc – poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej i dr Krzysztof Kozłowski – członek Rady Uczelni. Medale otrzymali także pracownicy PUM – prof. Jarosław Kaźmierczak, prof. Tomasz Miazgowski, prof. Andrzej Pawlik, prof. Piotr Prowans, dr Hanna Romanowska, prof. Iwona Rotter, prof. Leszek Sagan, mgr Małgorzata Salwa, prof. Anheli Syrenicz, prof. Andrzej Torbé, prof. Tomasz Urasiński, dr Stanisława Walat i pan Eugeniusz Iwiński.

Podczas kolejnych uroczystości akademickich Rektor PUM miał zaszczyt wręczyć odznaczenia osobom nieobecnym na Inauguracji. Medale „Za zasługi dla PUM” otrzymali podczas posiedzenia Senatu PUM w dniu 30 listopada 2022 r. panie profesor Anna Jakubowska i Elżbieta Kalisińska oraz prof. Adam Klimowicz. Natomiast po spotkaniu noworocznym w dniu 10 stycznia 2023 r. to zaszczytne wyróżnienie odebrali prof. Anna Machalińska, dr Stanisław Mokrzyński i pan Zdzisław Gapski. W gronie zasłużonych dla Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie znaleźli się także państwo prof. Janusz Menkiszak, prof. Edyta Płońska-Gościniak, dr hab. Damian Lichota, dr Krzysztof Przybycień, dr Jacek Fliciński oraz śp. prof. Teresa Starzyńska.

Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy i przekazujemy podziękowania za poświęcenie i wkład w rozwój Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.