Międzynarodowa Konferencja Epigenetyczna w Szczecinie

31.03.2022 Wydarzenia

Drodzy studenci, doktoranci, lekarze, naukowcy i nasza społeczności akademicka, przekazujemy Państwu informacje na temat organizowanej przez Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie międzynarodowej Konferencji „Clinical Epigenetics International Conference”, która odbędzie się w dniach 8-10 czerwca 2022 r. w Szczecinie. 

Zapraszamy do zapoznania się z programem, prelegentami i do uczestnictwa w wydarzeniu. Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie konferencji.   


- Na konferencję udało nam się zaprosić międzynarodowych liderów badań epigenetycznych nie tylko medycznych, ale i podstawowych. Będzie to niepowtarzalna okazja posłuchania o ich najnowszych osiągnięciach i nawiązania kontaktu tak ważnego w rozwoju kariery naukowej. – mówi dr Tomasz K Wojdacz, organizator konferencji z ramienia PUM w Szczecinie, i dodaje - Udało nam się też zorganizować tą konferencję ze stosunkowo niską opłatą konferencyjną, by młodzi naukowcy i doktoranci, dla których szczególnie ważne jest nawiązywanie międzynarodowych kontaktów, mogli w niej uczestniczyć, na co bardzo liczymy.


Epigenetyka to dziedzina nauki zajmująca się badaniem zmian genów, które nie są związane ze zmianami w DNA, lecz mogą być modyfikowane przez czynniki zewnętrzne i podlegać dziedziczeniu. Konferencja „Clinical Epigenetics International Conference” będzie poświęcona omówieniu wyników światowych badań w tym zakresie – w celu dalszego ich rozwoju, a także wymianie i przekazaniu młodym naukowcom doświadczeń. 

 


footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886